نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تجليل از برترين هاي كنكور سراسري شهرستان میبد

تجليل از برترين هاي كنكور سراسري شهرستان میبد
به منظور تجليل از برترين هاي كنكور سراسري سال 90 مراسم «جشن قهرمانی کنکور» در سالن کانون فرهنگی تربیتی شهید رجائی شهرستان میبد برگزار شد .
دراين مراسم كه نماينده ولي فقيه وامام جمعه میبد ،نماينده مردم تفت وميبد درمجلس شوراي اسلامي ، مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد ، مدیر آموزش و پرورش میبد، پيشكسوتان فرهنگي ، دبيران ، جمعي از دانش آموزان پیش دانشگاهی برگزار شد با اهداي لوح تقدير ، تنديس، لب تاپ و جوايز نقدي از نزديك به 60 نفر از دارندگان رتبه هاي برتر كشوري و منطقه اي كنكور سراسري تجليل شد.

آیت الله اعرافي امام جمعه ميبد در اين مراسم ضمن تبريك سال نو اين افتخار آفريني و كسب رتبه هاي برتر در كنكور و ورد به دانشگاهها را به دانش آموزان ، معلمان و مربيان و خانواده ها تبريك گفت .

آیت الله اعرافي با بيان اينكه استان يزد و شهرستان ميبد آمادگي و استعداد فراتر از وضع موجود دارند گفت : بايد با جلوي روي خود قرار دادن نقشه چشم اندازعلمي كشور، اين استان و شهرستان را درهمه ابعاد علمي درجايگاه اول قرار دهيم .

امام جمعه ميبد تصريح كرد : استان يزد و شهرستان ميبد همانطور كه بيش از 15 سال جايگاه برترعلمي دركنكور و در بسياري ازقلمروها افتخار آفريده اند ؛ درتوليد علم ، مقاله ، حضور در شبكه هاي علمي در دنيا ، در نشرمجلات علمي پژوهشي ، درپايه ريزي رشته هاي متنوع ، گسترش تحصيلات تكميلي وتربيت عالمان ودانشمنداني در تراز جهاني و در تراز بالاي علمي مي تواند جايگاه خوبي را داشته باشد .

آیت الله اعرافي گفت : دانش آموزان خوش استعداد و مسئولان با برنامه ريزي آموزشي و علمي بايد افق هاي بالاتري را در نظربگيرند و در ابعاد اخلاقي ، معنوي و روحي مسيرعلمي پژوهشي و فرهنگي را با شتاب بيشترطي كنند و قله هاي بلند را فتح نمايند .

امام جمعه ميبد دربخشي ديگر از بيانات خود با اشاره به بركات انقلاب اسلامي گفت : امروز در نتيجه انقلاب اسلامي بيش از2 هزار واحد دانشگاهي ، هزارعضوهيئت علمي و بيش از 4 ميليون دانشجو دركشور وجود دارد كه بيش از500 مجله علمي و پژوهشي با رتبه هاي بالا و10 هزارمقاله درشبكه آ اس آي منتشرشده است و سطح پوشش سواد درآموزش و پروش به طوركامل دركشورصورت گرفته است .

وي افزود : امروز در ايران اسلامي همه رشته هاي كه در دنيا مطرح است پايه ريزي شده است و نزديك يكصد پژوهشكده دركشور وجود دارد و درهمه فناوري ها نظيرهسته ايي ، نانو ، علوم زيستي ، صنايع داروزسازي ، غذايي ، نظامي به شتاب به پيش مي رويم .

امام جمعه ميبد تصريح كرد : كشورما عليرغم همه عداوت ودشمني ها و تحريم و ترور، درتوليد علم رتبه هاي برترجهان ومنطقه را كسب نموده است و استان يزد وشهرستان ميبد درسندهاي كلان علمي كشورجايگاه بالاتري مي تواند داشته باشد .

آیت الله اعرافي گفت : استان يزد قطب علمي فكري وفرهنگي كشور است وميبد هم با سوابقه استعداد و افتخارات فراتر از اين دارد .

امام جمعه ميبد در ادامه با اشاره به آسيب ها و آفات فرزانگي و استعداد پروري گفت : عزيزاني كه توفيق يافته اند دركنكور سراسري به  رتبه هاي بسيارخوبي دست پيدا كنند وبه رشته هاي خوبي در دانشگاهها برسند و اهل فهم تلاش و استعداد خوب هستند بايد مواظب آفات وآسيب هاي اين فرزانگي و توان درك خود باشند .

آیت الله اعرافي در ادامه  از دريچه قرآن  به آفت ها و آسيب هاي فرزانگي و فهم و استعداد پرداخت و افزود : دوري ازخدا وعبادت ، كبر و فخرفروشي به ديگران ، خود را بي نياز دانستن ازمشورت ديگران ، مغرور بودن به توانايي خود ، و تن آسايي و تنبلي از آفت ها و آسيب هاي فرزانگي و استعداد پروري است و اگر انساني احساس خودشيفتگي و غرورپيدا كند خودش را فريب داده است و اين خودشيفتگي و غرور سرآغاز سقوط وي خواهد بود .

امام جمعه ميبد افزود : اگر نسل جوان و جامعه نخبگان ما مبتلاي به غرور و فخرفروشي به ديگران شد اين نخبه و استعداد هيچ ارزشي ندارد .

آیت الله اعرافی در ادامه بر تقويت اعتماد به نفس دانش آموزان ازسوي آموزش وپرورش تاكيد كرد وافزود :دانش آموزان هم بايد استعداد و وظرفيت هاي خود را باوركنند و به سمت فتح قله هاي بلند حركت نمايند .

در این مراسم با شکوه گروه موسیقی سنتی وابسطه به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد « اپرایی با عنوان موسی و شبان » برای اولین بار در میبد به اجرا گذاشتند .