مرور خبرهای میبد
مرور خبرهای میبد

حداقل کردن حداکثر
« بازگشت

آئین تجلیل از برترین های کنکور 97 شهرستان میبد

با حضور پروفسور محمدعلی کریم زاده میبدی ، دکتر جندقی و جمعی از مسئولین شهرستان ، برگزیدگان کنکور سراسری سال 1397 شهرستان میبد تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد، مراسم تجلیل از برترین های کنکور سال 97 با حضور پروفسور محمدعلی کریم زاده میبدی ، دکتر جندقی ، فرماندار ، شهردار و جمعی از مسئولین، پیشکسوتان، فرهنگیان، معلمان و دانش آموزان در سالن سینما طوبی برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش میبد هدف از برگزاری مراسم را علاوه بر تجلیل از برترین های کنکور، ایجاد انگیزه در دانش آموزان سال دوازدهم و رقابت مقتدرانه در کنکور و درخشش هرچه بیشتر و بهتر دانش آموزان شهرستان میبد در کنکور و عرصه های علمی دانست .

مدیر آموزش و پرورش میبد با بیان اینکه در کنکور سراسری 97 تعداد 936 نفر از دانش آموزان در کنکور سراسری و در گروه های آموزشی علوم انسانی ، علوم تجربی ، علوم ریاضی و هنر و زبان های خارجه ثبت نام نمودند که از این تعداد 812 نفر در آزمون کنکور شرکت نمودند.دانش آموزان میبد در شاخص های میانگین نمره کل آزمون شرکت کنندگان در درصد قبولی ( نسبت پذیرفته شدگان به ثبت نام کنندگان ) و همچنین درصد قبولی با آزمون ( نسبت پذیرفته شدگان به شرکت کنندگان در کنکور ) رتبه اول استان را کسب نموده اند.

شایان ذکر است در گروه آموزش علوم انسانی 276 نفر ، علوم تجربی 410 نفر ، علوم ریاضی 117 نفر ، زبان خارجه 89 نفر و هنر 44 نفر با نسبت 41% از ثبت نام کنندگان پسر و 59% دختر ثبت نام کرده اند.

محسن موحدی فرد افزود: موفقیت های آموزش و پرورش متعلق به همه افراد جامعه است و همه به نوعی در این موفقیت نقش دارند.

فرماندارمیبد در آیین تجلیل از برترین‌های کنکور 97 میبد با اشاره به سخنان دکتر شریعتی، خطاب به دانش آموزان گفت: بسیار مهم است که جدا از این‌که شما درس می‌خوانید چگونه زیستن را نیز بیاموزید.

فرماندارمیبد در این مراسم گفت: همه شما دانش آموزان با درس خواندن خود آینده‌ساز مملکت هستید، همچنین مهم است در کنار درس خواندن چگونه زیستن، احترام گذاشتن، اخلاق و چگونگی بالا بردن آستانه تحمل را نیز یاد بگیرید.

حسین فلاح در ادامه اظهار داشت: شما دانش آموزان در آینده دکتر، مهندس، معلم، عالم و.. می‌شوید و باید از این علم خود در خدمت به جامعه استفاده کنید.

فلاح افزود: شما به هر مقامی رسیدید باید اخلاق و مرام پدر و مادرهایتان را پاس داشته و به زیردستان خود خدمت کرده و به نیازمندان در جامعه با بذل خدمت خود خدمت‌رسانی کنید.

وی تصریح کرد: شما دانش آموزان 22 سال است که افتخارآفرین هستید و ان‌شاءالله سال آینده نیز بتوانید برای همه معلمان، مدیران، مربیان، روسای آموزش‌وپرورش و به‌ ویژه شهیدان و ایثارگرانی که با جان‌فشانی خود امنیت را در جامعه برقرار کردند؛ افتخارآفرینی کنید.

سخنران ویژه این مراسم پروفسور محمدعلی کریم زاده میبدی بود که سخنان مبسوطی خطاب به دانش آموزان ، خانواده ها و مسئولین آموزش و پرورش ایراد نمودند.

در ادامه این مراسم پیام حضرت آیت ا... اعرافی امام جمعه شهرستان میبد توسط آقای شفاعی معاون پرورشی مدیریت آموزش و پرورش میبد به شرح ذیل قرائت گردید :

بسم الله الرحمن الرحیم

 درخشش مجدد جوانان عزیز و دختران و پسران ارجمند میبد در احراز رتبه برتر در کنکور نوید بخش افق های روشن و تابناک است . جشن با شکوه امروز هم برای آن است که دانش آموزان عزیز راه یافته به دانشگاه و رتبه های برتر اجلال و تکریم شوند و هم از همه نقش آفرینان در پیروزی های مکرر و مسؤولان و معلمان و مربیان و کارگزاران محترم آموزش و پرورش و نیز اولیای گرامی تقدیر و تشکر نماییم ، این جشن نمادی از فرهیختگی و فرهنگ پروری جوانان و نوجوانان و مردم شریف میبد و یزد است و البته این نشست مبارک باید  پیشران حرکت های جدید و راهبردی در راستای اعتلای بیشتر  علمی و فرهنگی آموزش و پرورش میبد و یزد  باشد و در آغاز فصل جدید انقلاب  و میهن اسلامی و مبتنی بر بیانیه گام دوم باید گام های بزرگ تر و استوارتر برداشته شود  ، ضمن تقدیر و سپاس از همه شرکت کنندگان گرانقدر و دوستان ارجمند و برگزار کنندگان محترم،  از عدم توفیق حضور در آن انجمن فاخر پوزش می خواهم و چشم به راه آینده های روشن تر و زیباتر هستم و این درخشش و نیز اعیاد رجبیه و سال نو را تبریک می گویم و توفیقات روزافزون همگان را از خداوند منان خواهانم.

علی رضا اعرافی امام جمعه شهرستان میبد

 

همچنین پیام آقای دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی ، نماینده مردم شریف تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی توسط آقای سید مصطفی موسوی مدیر اسبق آموزش و پرورش میبد و رئیس دفتر نماینده میبد به شرح ذیل قرائت گردید:

بسم ا... الرحمن الرحیم

دانش آموزان ، دانش جویان ، معلمان و فرهیختگان شهرستان میبد

درود و سلام بر همت بلندتان ، سلام بر ذهن خلاق ، اندیشه فیاض ، فکر پویا و دستان توانمندتان که برای بیست و دومین سال متوالی بر قله افتخار ایران زمین ایستاده اید و در بین شهرستان های استان رتبه نخست در کنکور سراسری را از آن خود کرده اید.

سلامی به بلندای سالی که گذشت و نیکویی سالی که می آید و امید به آینده ای درخشان تر برای همشهریان عزیز میبدی.

سلام و درود به تلاش مضاعف و روزافزون معلمان و فرهیختگان شهرستان میبد که این افتخار آفرینی نشان از جدیت در کار و وظیفه شناسی آنها دارد.

درود بر همه فرهیختگان ، عالمان و بزرگان دیار سفال و زیلو که افتخار آفرینی ها میراث ماندگار آنهاست.

درود به روح شهدای هشت سال دفاع مقدس میبد و درود به همه رزمندگان و ایثارگران میبدی که این پیشرفت ها مدیون جان فشانی ها و ایثارگری های آنهاست.

اینجانب به وجود دانش آموزان ، معلمان ، فرهیختگان و بزرگان شهرستان میبد به خود می بالم و افتخار آفرینی دانش آموزان میبدی برای بیست و دومین سال متوالی در کنکور را خدمت این عزیزان ، خانواده ها ، معلمان گرانقدر و فرهیختگان و همه دست اندرکاران امر آموزش و پرورش ، یکایک شما همشهریان عزیز و هرآنکه در این موفقیت نقش داشته است تبریک می گویم و امیدوارم شاهد پیشرفت های روزافزون و چشمگیر باشیم.

آینده ای درخشان از آن شماست و چشمان امیدمان به سوی شما آینده سازان است.

                                                                                             با تشکر

                                                                                    کمال دهقانی فیروزآبادی 

                                                                 نماینده مردم شریف تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی

لازم به ذکر است در این مراسم با شکوه آقایان دکتر طالبی استاندار یزد و دکتر پهلوانیان مدیرکل محترم صدا و سیمای مرکز یزد هم البته از طریق تماس تلفنی حضور یافتند و پیام های خود را به شرح ذیل بیان نمودند :

پیام صوتی دکتر طالبی استاندار محترم یزد ؛

با سلام ؛

بسیار خوشحال هستم که از فرصتی که ایجاد شده تا بدینوسیله در جمع دانش آموزان نخبه شهرستان میبد حضور داشته باشم . دانش آموزانی که برای بیست و دومین سال متوالی افتخار آفریدند.

شهرستان میبد با نیروی انسانی قوی ، توانمند و بسیار خوبی که دارد به اتکای همین نیروی قوی انسانی شاهد رتبه های خوبی در سطح استان یزد هستیم. رتبه ای که نه به اتکای دولت و سرمایه گذاری دولتی بلکه به اتکای خود مردم و این نشانه توانمندی بسیار بالای شهرستان میبد است که خودش را در چنین برنامه هایی نشان می دهد و رتبه بسیار خوب آموزش و پرورش میبد در پذیرش کنکور و رتبه های بسیار خوبی که دانش آموزان و دانشجویان میبدی در جای جای کشور ایران دارند.

سلام عرض می کنم به تمامی این دانش آموزان و نخبگان این شهرستان و کسانی که در این جمع حضور دارند و افتخار میبد و استان یزد هستند.

سلام عرض می کنم خدمت همه معلمین ، والدین دانش آموزان ، مسئولین آموزش و پرورش و مسئولین شهرستان و همه کسانی که در کنار هم این افتخار بزرگ را آفریدند و برای همه میبدی های عزیز آرزوی بهروزی و موفقیت روزافزون دارم.

 

پیام صوتی دکتر پهلوانیان مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد :

با عرض سلام خدمت همه بزرگواران حاضر در جلسه به ویژه دانش آموزان فرهیخته میبدی

این موفقیت بزرگ که برای بیست و دومین سال متوالی تکرار شده است را خدمت فرهیختگان و همه دست اندرکاران و کسانی که در کسب این افتخار شرکت داشته اند و به ویژه مردم شهرستان میبد و مسئولین پرتلاش شهرستان تبریک
می گویم.

در پایان نیز پرچم نفر اول کنکور سراسری شهرستان توسط دانش آموزان دختر و پسر برتر سال 97 به دست نفرات برتر سال آینده داده شد تا این مسیر موفقیت همچنان تداوم داشته باشد.

اجرای موسیقی و خوانندگی زنده توسط هنرمندان یزدی ، تجلیل از پروفسور محمدعلی کریم زاده میبدی و دکتر مسعود جندقی و تجلیل از دانش آموزان رتبه‌های برتر و اول کنکور شهرستان میبد با اهدای لوح تقدیر، تندیس افتخار و هدایای نفیس و عکس یادگاری از جمله برنامه های این جشن باشکوه بود.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه:

خدمات الکترونیک
خدمات الکترونیک

حداقل کردن حداکثر

خدمات الکترونیک صفحه نخست آرشیو خبرها ادارات تابعه بيمه طلايی تالار گفتگو پژوهش سرا نیروی انسانی ( ضمن خدمت )