آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد در سال 99 برگزار شد

آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد در سال 99 برگزار شد


آیت‌الله اعرافی در جلسه شورای آموزش‌وپرورش ضمن قدردانی از خدمات موحدی فرد و مدیران و معلمان و ستاد آموزش‌وپرورش گفت: آموزش‌وپرورش میبد باید همچنان در همه ابعاد سرآمد بماند و ارتقاء پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان میبد، در آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش آقای " محمدرضا کارگر " مدیرآموزش و پرورش میبد ضمن عرض خوش آمد گویی به اعضا و مدعوین گزارش کاملی از اقدامات انجام گرفته در مورد مصوبات جلسه گذشته شورای آموزش و پرورش ارائه نمود.

امام‌جمعه میبد اعتلای روزافزون آموزش‌وپرورش در همه ساحت‌های تعلیم و تربیت را سرلوحه همه ادارات و خانواده‌ها خواند و گفت: همه ادارات و خانواده‌ها و جامعه و خیرین اولویت یکشان باید این باشد که در خدمت آموزش‌وپرورش باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بر توجه به سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش که برش استانی هم تهیه‌شده و همچنین گام دوم انقلاب به‌عنوان اسناد مهم کشوری تأکید کرد.

وی اهتمام به برنامه‌ریزی دقیق، مدون و زمان‌بندی‌شده نسبت به مشنورآموزش و پرورش که از دوره موحودی فرد ارائه‌شده گفت: تمام طرح‌هایی که در ادوار شورای آموزش‌وپرورش مصوب شده است هم ازجمله تربیت اجتماعی دانش آموزان به‌منظور توانایی و مهارت دانش آموزان برای تعامل و اثرگذاری و نقش‌آفرینی در جامعه، باید بازخوانی و پیگیری شود.

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه مطلقاً تیم آموزش‌وپرورش باید از آسیب‌های اداری، بداخلاقی، ناهماهنگی، اختلاف و سستی و کم‌کاری به دور باشد تصریح کرد: تیم آموزش‌وپرورش باید نظام‌مند، قبراق، چابک، حکیم، پا به کار و فعال و باروحیه جهادی عمل کند.

امام‌جمعه میبد با اشاره به تربیت نسل جدید مدیر در تراز سند تحول و افق‌های برتر در آموزش‌وپرورش میبد گفت: بی‌قیدوشرط درزمینهٔ علمی، فناوری، مهارتی، تربیتی و اخلاقی و هر آنچه برای تربیت مدیر جوان لازم است آماده همکاری هستم و تشکیل بانک اطلاعات مدیر و انتخابات درست و برگزاری دوره‌های خوب و آماده‌سازی نسل تازه مدیر با اقتضائات امروز آموزش‌وپرورش ضروری است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تأکید بر ایجاد منابع پایدار در آموزش‌وپرورش هم گفت: باید به سمتی رفت که در 5 سال آینده آموزش‌وپرورش با تولید منابع پایدار بدون هیچ نیازی، کارهای فرهنگی، آموزشی، تربیتی تشویق و کنکور کارهای خود را پیش ببرد.

توجه به پرداخت اجارات وقف، ساخت‌وساز با معماری ایرانی اسلامی و جذاب، بازخوانی پیوست‌های اداری در حمایت از آموزش‌وپرورش، شناسایی نقاط ضعف و معالجه آن و ارتقاء دیگر شاخص‌های فرهنگی مهارتی در کنار مقوله کنکور و جذب اعتبارات خیری و دولتی از دیگر تأکیدات امام‌جمعه میبددراین جلسه بود.

حسین فلاح فرماندارمیبد نیز در این نشست از همکاری و پیگیری‌های امام‌جمعه میبد و خیرین در ارتباط با مدرسه‌سازی تشکر کرد.

محمدرضا کارگر مدیر آموزش‌وپرورش میبد هم با اشاره به اجرای طرح انتخاب مدیران جدید گفت: طرحی در آموزش‌وپرورش اجرا شد که به دنبال آن در هر مدرسه‌ای یک نفر شاخص توسط مدیران مدارس به آموزش‌وپرورش معرفی شدند و سپس با پالایش این نیروها و حذف افراد بالای ۳۵ سال، ۱۰۰ نفراز میان ۲۰۰ نفر معرفی‌شده انتخاب شدند.

محمدرضا کارگر ادامه داد: افراد انتخاب‌شده به گروه‌های ۱۰ نفره تقسیم می شوند و در ۱۰ جلسه آموزش می بینند تا در هنگام بازنشسته شدن مدیران مدارس، نیروهای خوب و کارآمد و آموزش‌دیده برای جایگزینی آن‌ها داشته باشیم.

در این جلسه از رضا فلاح دانش‌آموز دبیرستان استعدادهای درخشان رحیمی فر که در المپیاد سلول‌های بنیادی مدال طلای کشوری آورده است تجلیل شد.