آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

از نمایندگان عرصه ایثار و معلمی شهرستان میبد در دوران کرونا ویروس تجلیل شد

از نمایندگان عرصه ایثار و معلمی شهرستان میبد در دوران کرونا ویروس تجلیل شد


با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان ؛
نشست فوق العاده شورای معاونین با محوریت تجلیل از نمایندگان عرصه ایثار و معلمی در دوران کرونا ویروس با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد و هیأت همراه درمحل اداره آموزش و پرورش شهرستان میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش میبد، " عباسعلی دانافر" با سفر به شهرستان های ارکان،میبد،اشکذر و بخش زارچ  و در دیدار با نمایندگان جهادگران عرصه تعلیم و تربیت از تلاش ها ، ایثار و از خود گذشتگی معلمان در ایام شیوع بیماری کرونا ویروس تشکر و قدردانی نمود .
وی با اشاره به تعطیلی مدارس از 5 اسفندماه 98 اظهار داشت : با تعطیلی مدارس حدود 30 درصد از محتوای آموزشی  و دروس باقی ماند که جامعه فرهنگیان و معلمان به صورت خود جوش و داوطلبانه در اولین روزهای انتشار بیماری آموزش را آغاز کردند و از طریق فضای مجازی و راههای مختلف با دانش آموزان و والدین ارتباط برقرارکردند و پیگیر مباحث آموزشی دانش آموزان شدند.
دانافر معلمان را سرمایه های اجتماعی جامعه بیان کرد و گفت : معلمان در ایام کرونا با وجدان کاری که داشتند نگذاشتند علیرغم تعطیلی مدارس آموزش تعطیل شود و با شرکت در پویش های مختلف خانه ها را به مدرسه تبدیل کردند و پیگیر فرآیند یاددهی و یادگیری دانش آموزان شدند.
وی تعطیلی مدارس در این دوران را بزرگترین وقفه تحصیلی در طول دوران آموزش  و پرورش نوین عنوان کرد و افزود : معلمان و کادر اداری آموزش و پرورش استان در یک اقدام بی نظیر با صرف وقت و هزینه به صورت شبانه روزی، آموزش دانش آموزان را پیگیری نمودند که این عمل تحسین خانواده ها، دانش آموزان و مسئولین استان را به دنبال داشت .
مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد : همان عواملی که باعث برتری و  صدرنشینی استان یزد طی  26 سال متوالی در کنکور سراسری است، باعث شد تا در آموزش های مجازی هم شاخص باشیم و همت و تلاش معلمان و دانش آموزان یزدی که دست به دست هم دادند تا در حوزه آموزش مجازی هم ممتاز باشیم ستودنی است.
دانافر با اشاره به این که آموزش و پرورش ثابت کرد بعد از مساله سلامت ،اولویت دوم جامعه آموزش است  گفت:آموزش و پرورش استان یزد در دوران کرونا نه تنها در حوزه آموزشی بلکه در مباحث پرورشی و فرهنگی و تولید محتوا نیز در کشور مقام دوم را به خود اختصاص داد و شاهد تولید محتوا در طرح ها و برنا مه های قرآنی ، عفاف و حجاب برای دانش آموزان بودیم.
این مقام مسئول افزود : همچنین در ایام شیوع بیماری کرونا و کمبود اقلام بهداشتی مدیران،معلمان، اولیاء و دانش آموزان فعالیت های ارزشمندی جهت تولید ماسک و ژل ضدعفونی در هنرستانها و برخی از مدارس انجام دادند.
دانافر با اشاره به اینکه بحث آموزش مجازی دیر وقتی است در دنیا آغاز شده گفت : این اتفاق یک فرصت بود که دانش آموزان کشور ما نیز با مشارکت فردی و اجتماعی اشان به سمت آموزش از طریق فضای مجازی ورود کند.
وی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اشکذر نیز مهم ترین هدف و رسالت آموزش و پرورش استان در سال 99 را اجرایی شدن سند تحول بنیادین و تبدیل آن به یک گفتمان ملی عنوان کرد .
دانافر دو عامل مهم در تبدیل سند به گفتمان ملی را ساده سازی مفاهیم و روشن کردن اهداف سندو منتقل کردن آن به دانش آموزان ، خانواده و معلمان و دیگری همراهی و همکاری سازمان ها و  سایر نهادها  در اجرای اهداف سند عنوان کرد .
وی گفت : با توجه به امکانات محدود ،آموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند اهداف سند تحول بنیادین را دنبال کند و در این راه نیازمند  همراهی و مشارکت سازمانهای اجرایی و دستگاههای دولتی  استان هستیم.
دانافر در ادامه  افزود : مسیر مطالبه خانواده ها از آموزش و پرورش باید تغییر کند  و مدرسه باید از یک نظام آموزشی صرف به یک نهاد اجتماعی تبدیل و تربیت دانش آموزان مطابق با ساحت های 6 گانه سند تحول بنیادین انجام شود .
مدیرکل آموزش و پرورش استان یکی از رویکردهای سند تحول بنیادین را مهارت محوری عنوان کرد و افزود : یکی از اهداف سند تحول بنیادین چرخش آموزش و پرورش به سمت مهارت های فنی و حرفه ای و کسب مهارت های اجتماعی است که طبق برنامه ششم توسعه باید 50 درصد از دانش آموزان به سمت هنرستان ها  و رشته های فنی و حرفه ای هدایت می شوند.
وی بحث عدالت آموزشی را از دیگر رویکردهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بیان کرد و گفت : آموزش و پرورش استان یزد با جذب کمک های خیری گام های خوبی  در راستای ساخت، بازسازی ، استحکام و تجهیز مدارس به ویژه هنرستانها  در شهرستانها ، مناطق دور دست و روستاها برداشته است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان از پرداخت دیون حق التدریس، بازنشستگان و مدارس شبانه روزی در سال 98 خبر داد و افزود : این اتفاق طی  15 سال مالی گذشته بی سابقه بوده است.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :