آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

اساتید و معلمان نباید از وظایف سنگین خود غفلت ورزند

اساتید و معلمان نباید از وظایف سنگین خود غفلت ورزند


آیت الله اعرافی امام جمعه میبد:
حضرت آيت الله اعرافی با تبریک فرارسیدن اول مهر و آغاز سال تحصیلی جدید به دانشجویان ، دانش آموزان ، و معلمان و مربیان ، اساتید و دانشگاهها و حوزه های علمیه گفتند : امیدواریم یک سال پر از خیر و برکت و پر از نشاط علمی و اخلاقی در انتظار مراکز علمی و آموزش و پرورش باشد .

امام جمعه میبد تاکید کردند : آموزش و پرورش نیاز به افزایش فضاهای آموزشی دارد و طبق برآوردها هر سال باید ۱۰ آموزشگاه جدید پایه گذاری شود و مردم هم باید وارد میدان شوند.

خطیب جمعه میبد افزودند : مدارس ما باید به همه نیازهای نرم افزاری و سخت افزاری مجهز و مردم در آن مشارکت داشته باشند.

ايشان افزودند : جایگاه معلم و مربی در نظام آموزشی ما باید صیانت شود و معلمان و مربیان از یک سو باید تجلیل شوند و جایگاه اجتماعی شان بلند باشد و از سوی دیگر اساتید و معلمان از وظایف سنگین خود نباید غافل شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کردند : وظیفه معلم این است که دانش آموز و دانشجو را با نگاه جامع در ابعاد علمی ، اخلاقی و تربیتی ، اجتماعی و سیاسی به درستی راهنمایی کنند و آدم های بزرگ برای آینده کشور تربیت کنند.

رئیس حوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه معلمان باید نسل جوان ما را در برابر مخاطرات صیانت کنند به تحقق سند چشم انداز آموزش و پرورش بعنوان سند مهمی تاکید کردند و افزودند : باید آموزش و پرورش به طور روز افزون به این سند و اصول و راههایی که در آن برای ارتقا آموزش و پرورش پیش بینی شده است اهتمام بورزند.

ايشان با قدردانی از افتخاراتی که دانش آموزان شهرستان میبد در قلمروهای مختلف آفریده اند بر عدالت آموزشی هم تاکید کردند و افزودند : فقیرترین فقیرها هم برای رسیدن به بالاترین نقطه ای که آمادگی دارد باید کمک شود.

آموزش و پرورش دانش آموزان را با ادب فارسی و عربی آشنا کنند

امام جمعه میبد با گرامی داشته هفته شعر و ادب فارسی هم گفتند : انتظار می رود آموزش و پرورش و دانشگاه ، نسل جوان ما را با ادب فارسی و زبان عربی آشنا کنند چرا که ما میراث تمدنی مان در ادب فارسی فاخر جمع شده است در حالی که دانش آموزان در این زمینه رشد نکرده اند.

آدرس کوتاه :