آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

آشنایی دانش آموزان با دستاوردهای دفاع مقدس در گنجینه تاریخی میبد

آشنایی دانش آموزان با دستاوردهای دفاع مقدس در گنجینه تاریخی میبد


دانش آموزان پایه یازدهم شهرستان میبد که به علت شرایط کرونا از کاروان راهیان نورجامانده اند ، با دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس در اردوی یک روزه ، در گنجینه تاریخی معنوی این شهرستان آشنا می شوند .

گنجینه ایی که با 30 غرفه ، آثار گرانقدری را از انقلاب و هشت دفاع مقدس و علمای دینی و  مشاهیر و امامزادگان تا شهدای مدافع حرم را درخود جای داده است .

سرگرد مرتضی بهشتی فیروزآبادی مسئول فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج میبد با بیان اینکه در ایام عید بیش از 2هزار گردشگر از گنجینه تاریخی معنوی میبد بازدید داشتند ؛"برادرشهید من " را یکی از طرح های این گنجینه خواند و گفت: دراین طرح هر دانش آموز از بین 500  شهید میبد یکی را انتخاب و با او ارتباط معنوی پیدا می کند .

بهشتی، امام زاده گان ،سرداران شهید ، شهدای زنده و جانبازان  70درصد ،خانواده دو و سه شهیدی ، شهدای هواپیمای ایرباس، شهدای شاخص ، شهدای زیلو باف ، ده شهید گمنام را از غرفه های این گنجینه برشمرد و گفت: علاوه بر اینها ،دراین گنجینه تاریخی و معنوی ،غرفه سیدالشهدا مقاومت سردار سلیمانی ،غرفه حرم و سینما وجود دارد که دانش آموزان را با ابعاد عملیات فتح المبین که 40 رزمنده میبدی در آن به شهادت رسیده اند روایت می کند .

وی کلاس های فرهنگی و ورزشی ، کلاس سواد رسانه و آشنایی با فضای مجازی و کلاس آشنایی با انواع سلاح را از دیگر غرفه های این گنجینه عنوان کرد .

محمد رضا کارگر مدیرآموزش و پرورش میبد هم گفت : به همت ناحیه مقاومت بسیج میبد ،دانشگاه آزاد و فرمانداری توانستیم دانش آموزانی که درطول کرونا موفق به حضور در کاروان راهیان نور نشده بودند طی چهار روز ویژه دانش آموزان دختر و پسر پایه یازدهم این اردو را برگزار کنیم .

کارگر افزود : دراین مدت هزار و 500 دانش آموز  در کلاس های اسلحه شناسی ،نجوم و خلاصه ایی از جنگ را در غرفه های گنجینه تاریخی ومعنوی میبد درک کردند .

سجادی پور فرماندارمیبد هم گفت: این گنجینه تاریخی و معنوی برای دانش آموزانی که دوران 8سال دفاع مقدس را درک نکرده اند بسیار ارزشمند است .

سجادی پور افزود: دستاوردهای 8سال دفاع مقدس می تواند دانش آموزان را با تاریخ گذشته پدران خود و ایثار و شجاعت  شهادت آنها آشنا کند و با کلاس های رزمی دفاعی و اسلحه شناسی که سپری می کنند آنها را همیشه آماده نگه دارد .

 

 

آدرس کوتاه :