آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

اعزام نخستین کاروان راهیان نور به مناطق عملیات جنگی از میبد

اعزام نخستین کاروان راهیان نور به مناطق عملیات جنگی از میبد


200 نفر از دانش آموزان از 5 آموزشگاه شهرستان میبد درقالب اردوی راهیان نور امروز صبح از مصلی آیت الله اعرافی راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد،جعفرشفاعی معاون پرورشی آموزش وپرورش میبد گفت: این اردو 4روزه است ودانش آموزان از مناطق عملیاتی طلائیه،دهلاویه،اروندکنار،شلمچه و موزه دفاع مقدس درخرمشهر بازدید خواهند کرد.

شفاعی افزود: درهراتوبوس یک روای ویک روحانی ،دانش آموزان را همراهی می کنندتا ضمن آشنا  کردن آنها با مناطق و شرح تاریخ دفاع مقدس به سوالات آنها در زمینه های مختلف پاسخ دهند.

فرماندار میبد که به همراه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ،مدیرآموزش وپرورش و تعدادی از خانواده ها برای بدرقه این دانش آموزان در مصلی آیت الله اعرافی حضور یافته بود به جمع دانش آموزان دراتوبوس ها رفت و گفت:جایی که قدم می گذارید و سختی سفر را به جان می خرید کربلای ایران است .

حسین فلاح افزود:وجب به وجب این مناطق خون شهداءریخته شده است و باید با کسب معرفت به شهر برگردید .

فلاح افزود:خیلی از این شهداء که درمناطق عملیات جنوب کشور به شهادت رسیده اند هم سن شما دانش آموزان بودند که دفاع از کشور را به کسب علم  و دانش ترجیح دادند .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد گفت :هدف از برگزاری اردوهای راهیان نور استفاده از ظرفیت های ایثار وشهادت ومعنویت شهدای 8سال دفاع مقدس در مناطق عملیاتی درراستای حفظ روحیه ایثار وشهادت است .

سرهنگ امیرفلاح با بیان اینکه در8سال دفاع مقدس رزمندگان ما جانانه درمقابل دشمن جنگیدند و از تمامیت ارضی کشور دفاع کردند افزود:امسال که به نام شهید ذولفقاری خردسالترین شهید دفاع مقدس شهید شاخص کشور است ؛دانش آموزان ما باید وقتی وارد این مناطق می شوند درباره این شهدا و اهدافشان و شجاعت شان اندکی تامل کنند.

سرهنگ فلاح تصریح کرد:اردوی راهیان نور تاکنون نتایج بسیار ارزشمندی را دربین نسل نوجوان وجوان ما داشته است و به وضوح دیده می شود دانش آموزانی که به این مناطق رفته و بازگشته اند خود راوی این مناطق شده اند .

وی گفت:اگر راویان مناطق عملیات جنگی بتوانند به درستی،فرهنگ ایثار وشهادت و ارزشهای معنوی امام و شهدا وانقلاب را به دانش آموزان تبین کنند آثار و برکات فروانی را درجامعه خواهد داشت .

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :