اعزام نخستین کاروان راهیان نور به مناطق عملیات جنگی از میبد

اعزام نخستین کاروان راهیان نور به مناطق عملیات جنگی از میبد


200 نفر از دانش آموزان از 5 آموزشگاه شهرستان میبد درقالب اردوی راهیان نور امروز صبح از مصلی آیت الله اعرافی راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد،جعفرشفاعی معاون پرورشی آموزش وپرورش میبد گفت: این اردو 4روزه است ودانش آموزان از مناطق عملیاتی طلائیه،دهلاویه،اروندکنار،شلمچه و موزه دفاع مقدس درخرمشهر بازدید خواهند کرد.

شفاعی افزود: درهراتوبوس یک روای ویک روحانی ،دانش آموزان را همراهی می کنندتا ضمن آشنا  کردن آنها با مناطق و شرح تاریخ دفاع مقدس به سوالات آنها در زمینه های مختلف پاسخ دهند.

فرماندار میبد که به همراه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ،مدیرآموزش وپرورش و تعدادی از خانواده ها برای بدرقه این دانش آموزان در مصلی آیت الله اعرافی حضور یافته بود به جمع دانش آموزان دراتوبوس ها رفت و گفت:جایی که قدم می گذارید و سختی سفر را به جان می خرید کربلای ایران است .

حسین فلاح افزود:وجب به وجب این مناطق خون شهداءریخته شده است و باید با کسب معرفت به شهر برگردید .

فلاح افزود:خیلی از این شهداء که درمناطق عملیات جنوب کشور به شهادت رسیده اند هم سن شما دانش آموزان بودند که دفاع از کشور را به کسب علم  و دانش ترجیح دادند .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد گفت :هدف از برگزاری اردوهای راهیان نور استفاده از ظرفیت های ایثار وشهادت ومعنویت شهدای 8سال دفاع مقدس در مناطق عملیاتی درراستای حفظ روحیه ایثار وشهادت است .

سرهنگ امیرفلاح با بیان اینکه در8سال دفاع مقدس رزمندگان ما جانانه درمقابل دشمن جنگیدند و از تمامیت ارضی کشور دفاع کردند افزود:امسال که به نام شهید ذولفقاری خردسالترین شهید دفاع مقدس شهید شاخص کشور است ؛دانش آموزان ما باید وقتی وارد این مناطق می شوند درباره این شهدا و اهدافشان و شجاعت شان اندکی تامل کنند.

سرهنگ فلاح تصریح کرد:اردوی راهیان نور تاکنون نتایج بسیار ارزشمندی را دربین نسل نوجوان وجوان ما داشته است و به وضوح دیده می شود دانش آموزانی که به این مناطق رفته و بازگشته اند خود راوی این مناطق شده اند .

وی گفت:اگر راویان مناطق عملیات جنگی بتوانند به درستی،فرهنگ ایثار وشهادت و ارزشهای معنوی امام و شهدا وانقلاب را به دانش آموزان تبین کنند آثار و برکات فروانی را درجامعه خواهد داشت .

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :