آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

آغاز دوره آموزشی توانمندسازی و مهارت افزایی مدیریت مدرسه

آغاز دوره آموزشی توانمندسازی و مهارت افزایی مدیریت مدرسه


آیین افتتاحیه دوره آموزشی توانمندسازی و مهارت افزایی مدیریت مدرسه ویژه 110 معلم شاخص شهرستان میبد با حضور آیت الله اعرافی امام جمعه میبد، نماینده مردم میبد و تفت درمجلس شورای اسلامی ، مدیرکل آموزش و پرورش استان ، نوید ادهم مشاور ارشد وزیر در اجرای سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش ، فرماندار و جمعی از مسئولین در سالن طوبی شهرستان میبد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد ، محمدرضا کارگر مدیر آموزش و پرورش میبد در ابتدای این مراسم گفت: از آنجا که درسه سال آینده صدرصد مدیران مدارس شهرستان میبد به سن بازنشستگی می رسند و آموزش و پرورش میبد با این  چالش جدی مواجه است این دوره توانمندسازی را با محوریت آیت الله اعرافی و با کمک اساتیدی از تهران و قم برگزار کردیم.

کارگر افزود: دراین دوره 110 معلم شاخص طی 7هفته به مدت سه ماه ونیم ،7 درس را سپری خواهند کرد تا  ازاین چالش جدی عبور کنیم .

نوید ادهم مشاور عالی وزیر در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هم توانمند سازی مدیران مدارس را یکی از اصلی ترین موضوعات در آموزش و پرورش خواند و گفت : امروز مدیریت مدارس سخت ترین و چالش برانگیز ترین موضوعات آموزش و پروش است.

ادهم با بیان اینکه  ازنظر کمی با مشکل مواجه ایم و بسیاری از مدیران ما به مرز بازنشستگی رسیده اند افزود : از نظر کیفی هم با توجه به تحولاتی که در فرایند تعلیم و تربیت اتفاق افتاده است ،باید مدیران توانمند و کارآمدی را داشته باشیم تا این بارسنگین را برعهده بگیرند.

وی گفت :خوشبختانه این برنامه ریزی و برگزاری دوره توانمندسازی مدیران که در شهرستان میبد اتفاق افتاد می تواند زمینه شناسایی و تقویت و دستیابی چنین مدیرانی را برای سیتسم فراهم بیاورد و امیدواریم بتوانیم تجربه شهرستان میبد را به سایر مناطق کشور تعمیم دهیم.

آیت الله اعرافی امام جمعه میبد هم توانمندسازی مدیران مدارس را راهبردی خواند و گفت : مدیران مدرسه باید همواره به افزایش دانش و مهارت توجه کنند و با دارا بودن اندیشه و عقل راهبردی و علمی نسبت به همه زوایای کار مدیریت مطالعه و تسلط داشته باشند.

امام جمعه میبد با بیان اینکه  مهمترین ویژگی مدیران مدارس برخورداری از اندیشه جامع، متوازن و فرانگر برای رسیدن به هدف و ضرورت تسلط بر سند تحول نظام تعلیم و تربیت است گفت : معلمی و مربیگری کاری بسیار سخت، راهبردی و حساس در نظام تعلیم و تربیت و به ویژه در آموزش و پرورش است و با تدبیر و برنامه‌ریزی مدیران به شکوفایی می رسند و توان نقش آفرینی بیشتر پیدا می کنند و به این دلیل مدیریت علمی ، تربیتی و آموزشی اهمیت مضاعف دارد.

مدیرحوزه های علمیه کشور به کارگیری ابزار و منابع انسانی و ساماندهی کارها را آغاز کار سخت مدیریت در مسیر تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت :  بر این اساس تراز بالاتری نسبت به مدیریت در سایر عرصه‌ها را دارد و به آموختن مهارت های بیشتر در این عرصه نیاز است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر پرورش دادن بهترین استعدادها و افزایش مهارت ، هنر و علم دانش آموزان توسط معلمان و مدیران گفت : باید روحیه جهادی و انقلابی را در خود و دانش آموزان تقویت کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان هم در این مراسم، با اشاره به جایگاه شهرستان میبد در 27 سال پیاپی درکنکور گفت : امروز 51 درصد دانش آموزان به سمت رشته های فنی هدایت شده اند که امیدواریم این رقم به 70 درصد برسد .

محسن موحدی فرد با بیان اینکه هدایت دانش آموزان به سمت رشته های فنی حرفه ای در کشور ۳۲ درصد و در استان یزد جهش از ۳۹ به ۴۶ درصد است گفت :  ایده آل کشور در سال ۱۴۰۰ ، ۵۰ درصد است که شهرستان میبد از کشور هم بالاتر است .

آدرس کوتاه :