آغاز طرح ارتقاء سطح سواد حرکتی در مدارس ابتدایی میبد

آغاز طرح ارتقاء سطح سواد حرکتی در مدارس ابتدایی میبد


با حضور معاون سیاسی امنیتی فرماندار، مدیرآموزش و پرورش، معاون پرورشی و سلامت و جمعی از کارشناسان اداره آموزش و پرورش طرح ارتقاء سطح سواد حرکتی به صورت نمادین درآموزشگاه یاس سرام شهرستان میبد آغاز شد .

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد، دراین طرح دانش آموزان در7 آزمون و ایستگاه ، لی لی ، شنای استقامتی،رزمی، والیبال،فوتبال،حرکات تعادلی پویا و ایستا ، پرتاب و دریافت و حلقه به حرکت و ورزش پرداختند.

محمدرضا اسماعیلی کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش میبد گفت : این طرح همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی در مدارس ابتدایی میبد آغاز شد .

اسماعیلی هدف از اجرای این طرح را توسعه مهارت های بنیادین دانش آموزان و ارتقاء سطح زندگی اجتماعی آنها دانست و گفت : امروزه با صنعتی شدن جامعه بشری ،زندگی نسل نوجوان و جوان با آسیب های سلامت مواجه شده است و این طرح تا حد زیادی می تواند نشاط و سرزندگی را بین دانش آموزان ایجاد کند. .

وی با بیان این طرح تا پایان سال ادامه دارد و اختتامیه آن در روز طبیعت برگزار خواهد شد گفت :درروز طبیعت و درختکاری قرار است بازخورد این طرح با حضور اولیا و مربیان ارزیابی شود  تا معلوم شود که چه اندازه موثر بوده است .

رسول نصیری معاون سیاسی امنیتی فرماندار میبد هم در این مراسم با تبریک هفته تربیت بدنی گفت:ورزش و سلامت جسمی و روحی باعث میشود دانش آموزان ما از عزت نفس و نشاط و شادابی برخوردار باشند .

وی افزود : از اینکه امروز مسئولین زیرساخت های ارزشمندی را برای ورزش وسلامت دانش آموزان ایجاد کرده اند باید دانش آموزان شکرگذار باشند .

نصیری درادامه با اشاره به بیماری کرونا هم گفت:خانواده ها ودانش آموزان  باید این بیماری را جدی بگیرند و حالا که به همت دولت تامین واکسن به اندازه کافی فراهم شده است نسبت به تزریق این واکسن اقدام کنند تا گرفتار موج دیگر نباشیم .

محمدرضا کارگر رئیس آموزش وپرورش میبد هم گفت : همه مدیران مدارس باید برسرعت گیری این طرح و برنامه های ورزشی درمدارس اقدام کنند.

آدرس کوتاه :