آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

آغاز طرح ارتقاء سطح سواد حرکتی در مدارس ابتدایی میبد

آغاز طرح ارتقاء سطح سواد حرکتی در مدارس ابتدایی میبد


با حضور معاون سیاسی امنیتی فرماندار، مدیرآموزش و پرورش، معاون پرورشی و سلامت و جمعی از کارشناسان اداره آموزش و پرورش طرح ارتقاء سطح سواد حرکتی به صورت نمادین درآموزشگاه یاس سرام شهرستان میبد آغاز شد .

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد، دراین طرح دانش آموزان در7 آزمون و ایستگاه ، لی لی ، شنای استقامتی،رزمی، والیبال،فوتبال،حرکات تعادلی پویا و ایستا ، پرتاب و دریافت و حلقه به حرکت و ورزش پرداختند.

محمدرضا اسماعیلی کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش میبد گفت : این طرح همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی در مدارس ابتدایی میبد آغاز شد .

اسماعیلی هدف از اجرای این طرح را توسعه مهارت های بنیادین دانش آموزان و ارتقاء سطح زندگی اجتماعی آنها دانست و گفت : امروزه با صنعتی شدن جامعه بشری ،زندگی نسل نوجوان و جوان با آسیب های سلامت مواجه شده است و این طرح تا حد زیادی می تواند نشاط و سرزندگی را بین دانش آموزان ایجاد کند. .

وی با بیان این طرح تا پایان سال ادامه دارد و اختتامیه آن در روز طبیعت برگزار خواهد شد گفت :درروز طبیعت و درختکاری قرار است بازخورد این طرح با حضور اولیا و مربیان ارزیابی شود  تا معلوم شود که چه اندازه موثر بوده است .

رسول نصیری معاون سیاسی امنیتی فرماندار میبد هم در این مراسم با تبریک هفته تربیت بدنی گفت:ورزش و سلامت جسمی و روحی باعث میشود دانش آموزان ما از عزت نفس و نشاط و شادابی برخوردار باشند .

وی افزود : از اینکه امروز مسئولین زیرساخت های ارزشمندی را برای ورزش وسلامت دانش آموزان ایجاد کرده اند باید دانش آموزان شکرگذار باشند .

نصیری درادامه با اشاره به بیماری کرونا هم گفت:خانواده ها ودانش آموزان  باید این بیماری را جدی بگیرند و حالا که به همت دولت تامین واکسن به اندازه کافی فراهم شده است نسبت به تزریق این واکسن اقدام کنند تا گرفتار موج دیگر نباشیم .

محمدرضا کارگر رئیس آموزش وپرورش میبد هم گفت : همه مدیران مدارس باید برسرعت گیری این طرح و برنامه های ورزشی درمدارس اقدام کنند.

آدرس کوتاه :