آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

افتتاحیه نمایشگاه بسته تحولی مدرسه خوانا و مهارت محور در آموزشگاه جنت الرضوان

افتتاحیه نمایشگاه بسته تحولی مدرسه خوانا و مهارت محور در آموزشگاه جنت الرضوان


مراسم افتتاحیه بسته تحولی مدرسه خوانا و مهارت محور در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در آموزشگاه جنت الرضوان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد ، محمدرضا کارگر مدیر آموزش و پرورش میبد در نشست بسته تحولی خوانا  با بیان اینکه دوره ابتدایی طلایی‌ترین دوره آموزش و یادگیری است و کودکان در این سن بیشترین آمادگی را برای یادگیری دارند، گفت: زیرساخت‌های شخصیتی و رفتاری کودکان در این دوره مهم شکل می‌گیرد.

کارگر آموزش مهارت‌های چهارگانه (سخن گفتن، گوش دادن، خواندن و نوشتن) و آداب و مهارت‌های زندگی را هدف اصلی و اساسی آموزش و پرورش در دوره ابتدایی عنوان کرد و اظهارداشت: یادگیری آداب و مهارت‌های زندگی خشت اول زندگی اجتماعی افراد محسوب می‌شود و آینده تحصیلی و اجتماعی فرد را تضمین می‌کند.

او با بیان اینکه داشتن فن بیان و مهارت‌های ارتباطی مناسب تاثیر بسزایی در موفقیت و پیشرفت فرد دارد، گفت: سنگ بنای تمامی مهارت‌های زندگی در دوران کودکی گذاشته می‌شود.

کارگر خاطر نشان کرد ، اگر در دوره پیش دبستانی و دبستان مهارت‌های خواندن و نوشتن و به تبع آن مهارت‌های ارتباطی کودکان به شیوه مناسب پرورش یابد بی گمان پیشرفت آنان در بزرگسالی تسهیل می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش میبد با بیان اینکه اهداف بسته تحولی مدرسه خوانا تعمق و تفکر در درون مایه کتب درسی است گفت: با تحول در نظام آموزشی براساس چرخش‌های تحول آفرین سند تحول بنیادین حرکت از حافظه محوری به سمت مهارت محوری و پرورش خلاقیت در دانش آموزان فراهم می‌گردد تا دانش آموزانی با ادب، مسئولیت پذیر و دارای عزت نفس بالا تربیت شوند.

کارگر در پایان ابراز امیدواری کرد با اجرای بهینه بسته تحولی خوانا شاهد نتایج ارزشمندی در توسعه عدالت آموزشی و تربیتی و پیشرفت تحصیلی و اجتماعی دانش آموزان و در نهایت ارتقاء جایگاه کشورمان در آزمون بین المللی سواد خواندن و نوشتن در سطح جهانی باشیم.

در پایان با حضور کارگر مدیر آموزش و پرورش و اسماعیلی کارشناس تربیت بدنی اداره و مسئولین شهر از نمایشگاه بسته تحولی خوانا بازدید به عمل آمد.

 

آدرس کوتاه :