نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افتتاح آموزشگاه شهید محمد یاسایی میبد

افتتاح آموزشگاه شهید محمد یاسایی میبد


افتتاح آموزشگاه شهید محمد یاسایی میبد

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان میبد، این آموزشگاه 6 کلاسه با متراژ قریب به 4000 متر مربع و زیر بنای 1282 متر در 2 طبقه با 45درصد اعتبار توسط خیر محترم جناب آقای حاج علیرضا یاسایی و بقیه از محل اعتبارات دولتی به بهره برداری رسید.

آیت الله اعرافی امام جمعه میبد بعد از اقامه نماز جماعت در محل نمازخانه این آموزشگاه بیاناتی در 2 بخش ایراد نمودند.

امام جمعه میبد خطاب به دانش آموزان با اشاره به موفقیت های آموزش و پرورش و دانش آموزان میبد در کسب رتبه ها برتر کنکور سراسری طی سالهای متوالی گفت : شما دانش آموزان چشم و چراغ آینده میهن اسلامی ایران هستید و ما افتخار می کنیم که بیش از 10 سال شهرستان میبد در کنکور سراسری رتبه اول را دارد و در بقیه سال ها نیز حایز رتبه ی دوم بوده است که نشان دهنده استعداد و سخت کوشی دانش آموزان ماست .

ایشان در ادامه نکاتی را به دانش آموزان متذکر شدند:

1-      پدر و مادر را همه ی حیات و وجود خود بدانید و با دل و جان به آنها خدمت نمائید.

2-      همان اندازه که پدر و مادر برای شما حق دارند و بزرگند مدیران و معلمین و مربیان نیز صاحب حق می باشند و تا آخر عمر باید خود را مدیون ایشان بدانید.

3-      نظم در امور و برنامه ریزی داشته باشید .

اعرافی در ادامه افزودند : آموزش و پرورش ما امروز در یک مسیر بسیار خوبی حرکت می کند. مهمترین مطلبی که معلمان و مربیان و دست اندرکاران آموزش و پرورش باید به آن توجه کنند " سند ملی آموزش و پرورش " است . سند ملی آموزش و پرورش راهنمای حرکت آموزش و پرورش است.

امام جمعه میبد ضمن گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان افزودند : اولیا و مربیان باید با هم باشند . پیوند مردم ، اولیا و مربیان می تواند آموزش و پرورش ما را به قله های بلند برساند.

ایشان بیان نمودند در عملیات مدرسه سازی سهم بخش خصوصی و خیرین با دولت نه تنها برابری می کند بلکه  بیش از 50 درصد بودجه سال مدرسه سازی کشور را همین خیرین تأمین می نمایند.

آیت ا.. اعرافی در پایان سخنان خود خطاب به مسئولین شهرستان گفت : همه مسئولین ، مردم ، اولیا باید در کنار آموزش و پرورش باشند و آموزش و پرورش را در رأس امور بدانند.

در پایان این مراسم هدایایی به رسم یادبود به خیر محترم ، نماینده ی خیر آموزشگاه ، معمار، و دیگر کسانی که در ساخت این آموزشگاه همکاری داشتند  اهدا شد.روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان میبد