آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

افتتاح جشنواره جابربن حیان در میبد

افتتاح جشنواره جابربن حیان در میبد


دانش آموزان ابتدایی شهرستان میبد با برگزاری جشنواره جابربن حیان در آموزشگاه دخترانه صدر بنت الهدی ،دستاوردهای خود را درقالب طراحی،ساخت ،نمایش ،آزمایش وجمع آوری به نمایش گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد،مدیرآموزش و پرورش میبد و تعدادی از معاونین وکارشناسان این اداره از این نمایشگاه بازدید کردند.

مسئول برگزاری این نمایشگاه گفت :دانش آموزان بعدازمرحله آموزشگاهی 30 طرح را در مرحله منطقه ایی در این نمایشگاه ارائه کرده اند .

فاطمه غریب افزود:ازبین این 30 طرح پس از داوری 9 طرح انتخاب و به مرحله استانی ارائه می شود تا دانش آموزان پس از عبور از مرحله استانی مهیای رقابت در سطح کشوری شوند .

مدیرآموزش وپرورش درافتتاح این نمایشگاه با اشاره به آثار وبرکات طرح جابربن حیان در مدارس گفت :از وقتی که این طرح در مدارس ابتدایی و طرح خوارزمی در سطح متوسطه به اجرا درآمده،خلاقیت و ابتکار دانش آموزان ارتقاءیافته است.

محسن موحدی فرد اجرای طرح جابربن حیان در مدارس را زمینه بسیار مناسب برای پژوهش محوری دانش آموزان خواندوگفت:ای کاش برای خودباوری و تقویت بنیه های علمی و آشنا کردن دانش آموزان با تحقیق و پژوهش،درصدبیشتراعتبارات را اختصاص می دادند.

موحدی فرد گفت:درست است که آموزش وپرورش به دنبال کسب رتبه های برتر علمی و دانشگاهی است اما یکی از مقوله های مهمی که دنبال می کند همین توجه به اجرای طرح جابر بن حیان درمدارس ابتدایی و خوارزمی در سطح متوسطه است تا تحقیق و پژوهش را در جامعه دانش آموزی نهادینه کنیم .

قفس جادویی ،روفتگر خانه،کمک پاهای من ،خودکارهوشمند،جرثقیل و سیستم تنظیم نور خانه از طرح های ارائه شده دانش آموزان در این نمایشگاه بود.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :