نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اقامه نماز جماعت به امامت آیت ا.. اعرافی در هنرستان دخترانه آینده سازان

اقامه نماز جماعت به امامت آیت ا.. اعرافی در هنرستان دخترانه آینده سازان


اقامه نماز جماعت به امامت آیت ا.. اعرافی در هنرستان دخترانه آینده سازان

آيت الله اعرافي امام جمعه ميبد پس از اقامه نماز ظهر و عصر در هنرستان دخترانه كاردانش آینده سازان ميبد درجمع دانش آموزان دختر اين آموزشگاه گفت : انتظار ما از دختران دانش آموز اين است كه با تلاش ، فعاليت و نظم و انظباط درعرصه هاي هنري ، فني و علمي پيش بروند و الگوي پاكي ، ايماني و اخلاقي باشند كه در عاشورا درشخصيت زينب كبري (س) تجلي كرد .

امام جمعه ميبد در ادامه درخشش دانش آموزان ميبد در كنكور سراسري و راهيابي به دانشگاهها را نشان دهنده هوش ، استعداد، همت وتلاش دانش آموزان و مسولين آموزش وپرورش دانست.

آيت الله اعرافي در ادامه به نقش زن درجامعه پرداخت و افزود: انقلاب اسلامي و اسلام نشان داد كه زن مي تواند هم و قار ايماني و پاكدامني خود را صيانت كند و هم درعرصه جامعه ، سياست ، علم و دانش و مديريت پيشگام باشد .

وي با رد تقكر جاهليت درگذشته  نسبت به زن و تفكر غرب درعصر حاضركه زن را بعنوان ابزار دست مردان قرار داده است : گفت : امروز انقلاب اسلامي با ارائه الگو ومدل جديد از نقش زن به دنبال احياء جايگاه زن در جهان است كه نشان مي دهد زن مي تواند با حفظ مرزهاي اخلاقي و پاكدامني درعرصه هاي مختلف پيشتاز باشد .

امام جمعه ميبد در پايان ماه محرم و در آستانه ماه صفربه نقش زن درنهضت عاشوراي حسيني پرداخت و افزود : خيلي ها درسفر از مدينه تا كربلا با حضور زنان و كودكان دركاروان با سيد و سالارشهداء ابا عبدالله الحسين (ع) مخالف بودند اما امام حسين (ع ) زنان را مكمل قيام خود در اين سفرسخت  قرارداد .

آيت الله اعرافي پيام رساني قيام عاشورا  ، ترغيب وتشويق همسران و فرزندان خود در دفاع از امام حسين (ع) و دين خدا ، تجلي عبادت زنان دركربلا ونگاه مثبت صبوري و مقاومت زنان درعاشورا را از نقش زنان درقبل و بعد از عاشوراي حسيني برشمرد .

روابط عمومی آموزش و پرورش میبد