آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

آموزش و پرورش خود را برای هردو شرایط شروع سال تحصیلی آماده کند

آموزش و پرورش خود را برای هردو شرایط شروع سال تحصیلی آماده کند


آیت الله اعرافی درنشست شورای آموزش و پرورش میبد؛
حضرت آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در نشست شورای آموزش و پرورش که با حضور مدیرکل نوسازی مدارس استان ،فرماندار و اعضای شورا در مصلی آیت الله اعرافی برگزار شد بر تقویت حوزه مشاوره در آموزش و و پرورش و جبران کمبودهای آموزش مجازی و مقوله اخلاقی، تربیتی و فرهنگی تاکید کرد.

امام جمعه میبد با اشاره به بازگشایی مدارس به هر صورت حضوری و یا مجازی درسال تحصیلی جدید تصریح کرد: آموزش و پرورش باید آمادگی کامل را برای هر دو شرایط داشته باشد  تا بتواند با برنامه ریزی مناسب درصحنه علم و دانش حضور یابد.

مدیرحوزه های علمیه کشور اجرای برش شهرستانی سند تحول آموزش و پرورش در میبد،تربیت مدیران با تشکیل کارگروه و شورا و احیای وقف و توجه به معماری ایرانی اسلامی آموزشگاه ها را خاطرنشان کرد و افزود : تقویت و ارتقای آگاهی و دانش مدیران در عرصه تعلیم و تربیت هم باید مهم شمرده شود.

وی تصریح کرد :پرداخت اجاره وقف به روز و به سال  باید جلو برود تا از سال 99 به سال 1401 چیزی باقی نماند . آیت الله اعرافی  با تاکید بر سند مهمانی آموزشگاه ها و تدوین ضعف ها در زبان و ریاضی و رسیدن شاخص های مدارس فنی و حرفه ایی با عدد بالای 70درصد گفت:باید ظرف سه تا پنج سال آینده هدایت تحصیلی دانش آموزان به سمت آموزش های فنی حرفه ایی به بالای 70 درصد برسد.

تکمیل پروژه های نیمه تمام ،دانش آموزان اتباع و مهاجرین و برگزاری ده جشنواره فرهنگی از دیگر مباحث در این نشست بود.

جواد ذاکر مدیر کل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان از تشکیل   کارگروهی تخصصی  از همکاران نوسازی مدارس، اساتید میبدی در حوزه معماری ایرانی اسلامی مدارس خبرداد و گفت : الگویی خاص برای معماری مدارس میبد و در آینده  استان یزد تهیه خواهد شد .

ذاکر افزود: در شهرستان میبد بالغ بر ۱۹ پروژه در میبد به صورت مشارکتی ۵۰ درصد خیرین و ۵۰ درصد دولتی با به پای کار آمدن خیرین با ۵۰ میلیارد تومان اعتباردر حال ساخت و ساز است.

وی اضافه کرد: در سطح استان نیز ۲۰۰ پروژه شامل کتابخانه، مدارس، مجتمع های آموزشی و سرویس‌های بهداشتی با ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حال ساخت و ساز با مشارکت خیرین است که به مرور به آموزش و پرورش تحویل داده می‌شود.

این مقام مسئول همچنین اظهار کرد: هم اکنون ۲۷ درصد مدارس استان تخریبی هستند و نیاز به بازسازی دارند، این آمار در۲ سال گذشته از ۳۵ درصد به ۲۷ درصد رسیده و امیدواریم دربرنامه پنج ساله به صفر برسد.

 محمدرضا کارگر رییس آموزش و پرورش میبد هم  با ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده ،برنامه ریزی تربیت مدیران جوان با توجه به بازنشسته شدن ۵۴ مدیر درسال ۱۴۰۰، لزوم حمایت از هنرستانها برای تکمیل تجهیزات کارگاهها، وجود بیشترین مدارس نیاز به ترمیم در محله هایی مانند ده آباد و فیروزآباد را از نیازهای آموزش وپرورش خواند .

مدیر آموزش و پرورش میبد گفت:۲هزار و ۵۶ نفر از معلمان در مقاطع مختلف تحصیلی درمیبد عهده دار آموزش تعلیم و تربیت بیش از ۲۲ هزار دانش آموز هستند.

کارگر افزود: دو زمین‌ برای ساخت ۲ مدرسه تیزهوشان از سوی خانواده مرحوم مصطفوی و آقایی فراهم شده است. وی با اشاره به دریافت واکسن 75درصدی فرهنگیان گفت : از ۲ هزار و ۵۶ نفر، یک هزار و ۵۶۷ نفر تزریق واکسن را انجام داده‌اند و ۴۸۹ نفر به دلایلی از جمله بیماری برای تزریق واکسن مراجعه نکردند و در مجموع ۷۵ درصد فرهنگیان موفق به دریافت واکسن شده اند.

ناصر فلاح معاون پرورشی آموزش و پرورش میبد هم گفت: در حوزه فرهنگی و هنری در ۶۰ رشته در مقاطع مختلف تحصیلی در چهار مرحله آموزشگاه، منطقه، استان و کشوری هشت هزار و ۵۲۵ نفر از دانش آموزان در مسابقات برگزار شده شرکت کردند.

فلاح افزود: از این تعداد دانش آموز سه هزار و ۶۵۰ نفر به مرحله شهرستان راه یافتند و ۳۷۲ نفر به مرحله استان راه پیدا کردند و ۱۳۳ نفر رتبههای اول تا سوم کسب کردند و در نهایت  ۸۵  به مرحله کشوری رفتند و ۱۱ نفر در سطح کشور مقام آوردند.

وی ادامه داد: در حوزه قرآن ، عترت و نماز در مجموع هشت هزار و ۲۰۰ نفر شرکت کردند که از این تعداد هزار نفر به مرحله شهرستان و ۱۲۰ نفر به مرحله استان و ۵۹ نفر در استان مقام اول تا سوم به دست آوردند و در نهایت ۱۱ نفر به مرحله کشوری رفتند و ۳ نفر رتبه برتر کشوری به حایز شدند.

 

آدرس کوتاه :