آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

اهدا عضو دانش آموز میبدی/ پیام تسلیت مدیرکل آموزش و پرورش

اهدا عضو دانش آموز میبدی/ پیام تسلیت مدیرکل آموزش و پرورش


در پی سانحه تصادف و مرگ مغزی اعضای بدن دانش آموز میبدی اهداء شد.

مرحوم "عماد زارع" دانش آموز اهل و ساکن شهرستان میبد دچار حادثه تصادف شد و پس از اعلام مرگ مغزی از سوی پزشکان در اقدامی خداپسندانه و با رضایت خانواده،اعضای بدنش به بیماران نیازمند اهدا شد.
دکتر "علی دهقان" مدیر پیوند دانشگاه علوم پزشکی یزد در این باره گفت:دومین اهداء عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری مرحوم "عماد زارع" نوجوان ۱۵ ساله که بر اثر سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده بود در بیمارستان شهید دکتر رهنمون یزد صورت گرفت.
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد طی پیامی این حادثه جانسوز را به خانواده این دانش آموز که با اهدا عضو خود به دیگران جان دوباره ای بخشید ابراز همدردی نمود.
متن پیام بدین شرح است:
"َمَن أَحیاها فَکَأَنَّما أَحیَا النّاسَ جَمیعًا"
هرکس جان یک انسان را نجات دهد گویی جان تمامی انسان ها را نجات داده(قرآن کریم- سوره مائده)
خانواده محترم "زارع"
فرزند گل باغ زندگی و جگرگوشه وجود انسان ،امانت  ذات اقدس حق تعالی است  و سفر آخرت تقدیری الهی برای همه انسان ها
با نهایت تاسف در آغازین روزهای سال نو فصل شکوفه ها بر محفل صمیمی خانواده و جمع دانش آموزان، با از دست دادن فرزند عزیزمان "عماد زارع" غمی جانکاه مستولی شد.
اینجانب این مصیبت را به خانواده محترم،بستگان ،فرهنگیان و دانش آموزان عزیز استان تسلیت عرض می نمایم.
اما اقدام ارزشمند شما در اهداء عضو آن عزیز سفر  کرده به بیماران نیازمند در آستانه سال نو، رفتنش را به زیبا ماندن تبدیل و یادش برای همیشه ماندگار شد.
بر خود خود لازم می دانم صمیمانه از این اقدام خداپسندانه تقدیر و تشکر نمایم و از خداوند منان برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگان صبری عظیم خواستارم.
محسن موحدی فرد
مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد

 
 

 

 

آدرس کوتاه :