آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

آیت الله اعرافی: تبیین تاریخ اسلام و ایران از اهم وظایف امروز آموزش و پرورش است.

آیت الله اعرافی: تبیین تاریخ اسلام و ایران از اهم وظایف امروز آموزش و پرورش است.


جلسه آذرماه ۱۴۰۱ شورای آموزش و پرورش، در محل بیت آیت الله اعرافی برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش میبد؛ آیت الله اعرافی، ضمن تسلیت به مناسبت سوگواری ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و تبریک به مناسبت روز پژوهش، بیان داشت:
تمامی مسائل فرهنگی، تربیتی، آموزشی و اقتصادی آموزش و پرورش، می بایست درون خود این حوزه حل شود. هم افزایی و همکاری دستگاه ها جهت حل مشکلات و پیشبرد مسائل، مورد نیاز است؛ اما محور حل تمامی مسائل، آموزش و پرورش است و دستگاه های مختلف، بدون اجازه این نهاد، اقدامی نکنند. 
امام جمعه شهرستان میبد، با اشاره به وظیفه اصلی شورای آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی شورای آموزش و پرورش و شورای فرهنگ عمومی، کار فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی است. رابطه صمیمانه با دانش آموز، گره گشایی مسائل دانش آموزان و تعامل با آنان، وظیفه همه ما در این شورا می باشد. 
ما با نسلی مواجه هستیم که زیر بمباران جنگ نامتقارن ترکیبی سنگینی است. می بایست نسل امروز را درک کرده و گره های فکری آنان را باز نماییم. 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: تشکیل تیم فرهنگی مدارس، برگزاری جلسات هفتگی و ارائه گزارش های تیم در مورد نحوه رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی مدرسه به اداره آموزش و پرورش، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. 
وی با تشکر از اقدامات مناسب فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان، افزود: 
مباحث تاریخی همچون تاریخ اسلام و ایران، مورد تحریف قرار گرفته و زیر سوال رفته است. لازم است در طرح های فرهنگی، مسئله تبیین تاریخ مورد اهمیت واقع گردد. 
 در این جلسه موارد دیگری همچون کمبود نیروی انسانی، کمبود فضای آموزشی، افزایش رشته های تحصیلی هنرستان ها و تامین حقوق مستخدمین مدارس، مورد بررسی قرار گرفت.
گفتنی است، در ابتدای جلسه شورا، گروه هم خوانی و مدیحه سرایی برادران فرهنگی شهرستان، تواشیح خود را در حضور مسئولین اجرا نمودند.
آدرس کوتاه :