آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

آیت الله اعرافی: مدیران مدارس راهبر فکر و فرهنگ و هدایتگر جریان علمی و تربیتی جامعه هستند

آیت الله اعرافی: مدیران مدارس راهبر فکر و فرهنگ و هدایتگر جریان علمی و تربیتی جامعه هستندبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش میبد؛ به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم، مدیران آموزشگاه های شهرستان میبد، با آیت الله اعرافی، امام جمعه شهرستان وعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، دیدار نمودند.
آیت الله اعرافی در این دیدار با اشاره به اهمیت جایگاه مدیران مدارس در نظام تعلیم و تربیت، بیان داشت:
افتخارات بسیاری در طول سه دهه گذشته در قلمرو تعلیم و تربیت شهرستان میبد رقم خورده است که همه این ها مرهون زحمات شما مربیان، معلمان، مدیران و همه خدمتگزاران عرصه تعلیم و تربیت بوده است.
کار مدیران مدارس، مجمع چندین فعالیت و اقدام سخت می باشد. تربیت امری دشوار و پیچیده است؛ مدیریت نیز ظرافت و دشواری های خاص به خود را دارد. وظیفه شما مدیران مدارس، مدیریت تربیت می باشد.
وی در ادامه افزود: نکته بسیار کلیدی که در حوزه تعلیم و تربیت وجود دارد، عشق و علاقه ای است که نسبت به کار وجود دارد. خداوند را شاکریم که ما این عشق را در میان فعالان آموزش و پرورش میبد، در چندین دهه، متبلور می دیدیم.
امام جمعه شهرستان، در رابطه با اهمیت دانش افزایی و رشد علمی فرهنگیان، تاکید کرد: مدیر یک مدرسه، ساعتی از زندگی شبانه روزی خود را باید مصروف مطالعه و پیشرفت علمی کند؛ چنانچه مدیری یک روز بدون مطالعه داشته باشد، از کاروان علم و دانش، عقب می ماند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه افزود: ما نباید در شهرمان متوقف باشیم و منتظر اقدامات کشوری باشیم. باید راه را برای پیشرفت باز کنیم.
شما مدیران به هر قیمتی شده، باید آموزش و پرورش میبد را سرآمد استان و کشور نگهدارید و این مهم، نیازمند عزم همگانی است.
همه دستگاه‌ها باید خادم آموزش و پرورش باشند و پیوست آموزش و پرورش داشته باشند. در رابطه با مسجد و نماز، اقدامات خوبی از سوی آموزش و پرورش انجام شده است.
در بحث خانواده و اولیا نیز باید نهضتی راه بیفتد که لازمه آن عزم و جدیت آموزش و پرورش در این باره می باشد.
شکاف میان نسل ها می بایست کاهش یافته تا بتوانیم به درستی بر روی دانش آموزان اثرگذار باشیم.
نمایندگان مدیران مدارس نیز در رابطه با چالش هایی همچون تجهیز مدارس، آموزش معلمان طرح امین، اصلاح رتبه بندی معلمان، تغییر محتوای کتب دانشگاه فرهنگیان، کمبود خدمتگزاران و معاونین پرورشی، افزایش تعداد دانش آموزان بی بضاعت و ناکافی بودن اعتبارات اختصاص یافته برای هنرستان ها، بیاناتی را ایراد نمودند.

آدرس کوتاه :