نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیت ا.. اعرافی امام جمعه میبد:استعداد و نخبگی ، بالاترین درجه نعمت الهی است

آیت ا.. اعرافی امام جمعه میبد:استعداد و نخبگی ، بالاترین درجه نعمت الهی است


آیت ا.. اعرافی امام جمعه میبد:استعداد و نخبگی ، بالاترین درجه نعمت الهی است

به گزارش  روابط عمومی آموزش و پرورش میبد : در ابتدای این نشست نماینده شورای دانش آموزی ضمن معرفی و ارائه گزارش عملکرد دبیرستان شهید رحیمی فر به بیان مسائل و کمبود امکانات در این مدرسه پرداخت.

همچنین نماینده اولیای دانش آموزان با بیان اینکه این آموزشگاه پژوهش محور است خواستار همکاری مسوولین شهرستان در راستای تجهیز دبیرستان شهید رحیمی فر به سالن IT، آزمایشگاه و کتابخانه شد.

 زارع نماینده دبیران این آموزشگاه با تأکید بر تعامل هرچه بیشتر دانش آموزان با دبیران، پیشنهاداتی ارائه داد و اظهار داشت: از آنجایی که دبیرستان شهید رحیمی فر به صورت ویژه به علم و دانش می پردازد پیشنهاداتی همچون تشکیل کارگاه آموزش فلسفه به روش نوین، تشکیل کارگروه جهت شناسایی آسیب های آشکار و پنهان دانش آموزان این دبیرستان می تواند در رسیدن به هدف و چشم انداز این آموزشگاه کمک کند؛ همچنین کمک رسانی به مدیریت و کمک به تدریس و رفع عیوب توسط والدین تأثیر شایان توجهی در ارتقای سطح آموزش دارد.

در ادامه اسعدی مدیر آموزش و پرورش میبد ضمن برشمردن مزیت های قرارگیری این دبیرستان در بین دو شهرستان میبد و اردکان از تجهیز کارگاه IT در دبیرستان شهید رحیمی فر تا مهرماه سال آینده خبرداد و افزود: از آنجایی که ۹۰ دانش آموز شامل ۳۸ نفر از دانش آموزان شهرستان اردکان و ۵۲ نفردانش آموز میبدی می باشد، ما نگاه فرامنطقه ای در زمینه کسب مقامات و افتخارات گوناگون داریم.

در بخش دیگری از این نشست طاهر زاده مسوول مدارس استعدادهای درخشان استان با بیان اینکه سیاست مرکز سمپاد این است که متقاضی کمتری را در مدارس استعدادهای درخشان پذیرش نماید، از اجرای طرح شهاب در سال آینده خبرداد و دراین خصوص گفت: با اجرایی شدن این طرح سیاست تلفیقی مبنای کار مرکز سمپاد قرارمی گیرد؛ بدین معنا که دانش آموزان برتر دوره آموزشی تدریس را می گذرانند تا بتوانند به دانش آموزان متوسط آموزش دهند.

سپس امام جمعه میبد ضمن خیرمقدم به اولیا و مربیان و دانش آموزان شهرستان های میبد و اردکان آموزشگاه شهید رحیمی فر به پیشتاز بودن دین اسلام در علم ودانش اشاره نمود و گفت: اگر تاریخ ایران را دنبال شود به این نتیجه باید رسید که مناطق میبد و اردکان، جزو مناطق استعدادخیز و مستعدی در زمینه علم و دانش بوده است و توانسته چهره های بزرگ و دانشگاهی را پرورش دهد.

آیت ا… اعرافی بالاترین درجه نعمتهای الهی را استعداد و فهم عنوان کرد و با بیان اینکه این نعمت در معرض آسیبها و آفت هایی همچون غرور قراردارد بر شناسایی آسیب های فرزانگی و نخبگی تأکید و خاطرنشان کرد: از آسیب هایی که ناشی از غرور در داشتن استعداد گریبانگیر شخص مستعد نیز می شود احساس خودپسندگی، حقیر شمردن دیگران و راحت طلبی می باشد که با بوجود آمدن چنین احساساتی موفقیت را از شخص می گیرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ستون ها و ارکان یک کشور را نخبگان جامعه دانست و کشوری را موفق قلمداد کرد که قدر انسانهای بزرگ را بشناسد و با تأکید بر آشناسازی هرچه بیشتر دانش آموزان با ریشه های فرهنگی و تاریخی توسط آموزش و پرورش افزود: همیشه پیشرفت با امکانات  مساوی نیست، هم چنانکه دولت به تجهیز امکانات تلاش می کند اما همه چیز در وجود امکانات نیست و بدون آن نیز می توان پیشرفت کرد.

امام جمعه میبد در جمع دانش آموزان دبیرستان استعدادهای درخشان با تأکید براینکه ارزش هرکاری به این است که ادامه دار باشد و روح استقامت در آن دمیده شده باشد، دبیران و معلمان را از تربیت کاریکاتوری و تمرکز بر یک بعد از استعداد دانش آموز منع کرد و با اظهار امیدواری از همگرایی هرچه بیشتر بین دو شهرستان میبد و اردکان، داشتن مهارت در زبان انگلیسی را مهم برشمرد .

در پایان این مراسم هدایایی از طرف امام جمعه محترم به دانش آموزان اهدا شد .

روابط عمومی آموزش و پرورش میبد