آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

آیت ا... اعرافی : مهمترین امنای خدا و جامعه معلمین هستند

آیت ا... اعرافی : مهمترین امنای خدا و جامعه معلمین هستند


در آستانه هفته پیوند؛
هفتمین نشست شورای آموزش و پرورش در سال جاری با حضور آیت ا... اعرافی امام جمعه شهرستان میبد در سالن اجتماعات مدیریت آموزش و پرورش میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد، محسن موحدی فرد دبیر شورا ضمن عرض خیر مقدم به اعضا به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان با اشاره به سخنان ارزشمند آیت ا... اعرافی در خطبه های نماز جمعه شعار هفته پیوند را جمله " مهمترین امنای خدا وجامعه معلمین هستند " ذکر نمود.

در ادامه مدیر آموزش و پرورش میبد گزارش مصور عملکرد یک ماهه گذشته آموزش و پرورش را ارائه نمود.

ایشان در ادامه افزودکلیه مصوبات جلسه قبل شورا درحال اجرا و عملیاتی شدن می باشد مانند بحث بیسوادی اولیا و مشکلات مدارس شهرک مهمانشهر که در حال پیگیری و حل شدن است. همچنین تلاش در جهت جلوگیری از شیفت شدن بعضی از مدارس شهرستان که از مصوبات جلسه قبلی شورا بود.

همکاری و مساعدت همه دستگاههای دولتی با آموزش و پرورش در طرح های عمرانی اردوگاه آیت ا... خامنه ای بنستان که مصوب گردید جلسه بعد با حضور آیت ا... اعرافی و کلیه مسئولین ادارات شهرستان در محل اردوگاه بنستان برگزار و در این مورد تصمیم گیری شود.

در ادامه شفاعی معاون پرورشی و سلامت مدیریت آموزش و پرورش گزارش کاملی از سازماندهی نیروی انسانی پرورشی و برگزاری نماز جماعت و اعزام مبلغین به مدارس شهرستان ارائه نمود.

همچنین در این جلسه مصوب شد نمازخانه آموزشگاه " خرد ایران زمین " به نام دانش آموز مرحوم " آرین نعمتی " نامگذاری شود.

در پایان آیت ا... اعرافی امام جمعه شهرستان میبد ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت امام سجاد (ع) و آرزوی علو درجات برای دانش آموز مرحوم " آرین نعمتی " از خانواده محترمشان که با اهدای اعضای فرزندشان عمل خداپسندانه ای انجام دادند تقدیر و سپاسگزاری نمود.

آیت ا... اعرافی همچنین آغاز سال تحصیلی و آغاز هفته پیوند اولیا و مربیان را به همه فرهنگیان تبریک گفتند و از کلیه خیرینی که آموزش و پرورش را در امر مدرسه سازی یاری نمودند تقدیر و تشکر نمودند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه وظیفه همه ما قدردانی و حمایت از این نهاد بسیار مهم و تاثیرگذار است ،  افزود: طبعا وظیفه آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت و آموزش دانش آموزان وظیفه سنگینی است که امیدواریم این وظیفه علم و دانش ،فرهنگ و اخلاق و معنویت را به نحو مطلوب به پیش ببرند .

وی عنوان نمود : از خیرین مدرسه ساز هم که در بخش های مختلف حامی آموزش و پرورش هستند و اولیاء دانش آموزان و مسئولان که آموزش و پرورش را همراهی می کنند باید قدردانی کرد .

آیت الله اعرافی با گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان گفت : از اصول مهم تعلیم و تربیت این است که دست اندرکاران ، سیاست گذاران ، برنامه ریزان و نهادهای موثر در تعلیم و تربیت هماهنگ باشند و بینشان ناسازگاری وجود نداشته باشد .

مدیرحوزه های علمیه کشور حرکت در مسیرهای متفاوت دستگاهها و نهادهای مسئول را یکی از آسیب های جدی در نظام تعلیم و تربیت خواند و گفت: انجمن اولیا و مربیان این نقش را دارد که رابطه خانه و مدرسه را بعنوان مهمترین پایگاههای تربیت و قطب های سازنده نسل آینده هستند را به همدیگر نزدیک کند .

وی ارتباط خانواده ها با مدرسه را اساس هفته انجمن اولیا و مربیان عنوان کرد و گفت : این پیوند و ارتباط هم در مسائل نرم افزاری تعلیم و تربیت موثر است هم خانواده ها و جامعه باید مشکلات مدارس راحل کنند.

مدیر حوزه های علمیه کشور تصریح کرد :با وجود فعالیت خیرین در مدارس و کسب رتبه ها و دستاوردهای خوب درکنکور ،هنوز مدارس ما به لحاظ معماری ،فضای سبز ،امکانات ورزشی ،نرم افزار ومطلاعات درسطح مطلوبی نیست و باید همه درخدمت تعالی آموزش و پرورش باشیم .

امام جمعه میبد در ادامه نکاتی را یادآور شدند:

 • مقوله هفته پیوند اولیا و مربیان و اهمیت دادن به این امر مهم و همکاری بیشتر اولیا با مسئولین مدارس
 • ارائه طرح جامع و کامل برای اردوگاه بنستان و همکاری کلیه دستگاهها با آموزش و پرورش در اجرای این طرح ها
 • مصوبات در مورد افراد بیسواد و سوادآموزی به صورت کامل و زمان بندی شده انجام گیرد
 • تقدیر و تشکر از مدیریت آموزش و پرورش به جهت جلوگیری از شیفت شدن مدارس
 • مصوب شود که هیچ شهرک جدیدی بدون پیش بینی فضای آموزشی احداث نگردد
 • در جلسه بعد جهت برنامه ریزی بهتر آمار دقیقی از محلاتی که کمبود فضای آموزشی دارند ارائه شود
 • به مهارت های فنی و هنرستان ها بیشتر اهمیت داده شود
 • بحث کمبود نیروی انسانی و پیگیری از طریق امام جمعه در وزارت و پیگیری استانی صورت گیرد
 • ارائه گزارش از عملکرد کانون بازنشستگان شهرستان میبد در جلسه بعد شورا
 • برگزاری نماز جماعت در مدارس و ارائه محتوای خوب توسط ائمه جماعت مدارس با مسئولیت آقای " آقایی " رئیس شورای شهر میبد
 • اهمیت دادن به مدارس روستایی و بخش ها و جبران کمبودهای این مدارس

 در پایان این جلسه از خانواده دانش آموز مرحوم " آرین نعمتی " با اهدای لوح تسلیت از طرف آیت ا... اعرافی به جهت عمل خداپسندانه اهدای عضو فرزندشان تجلیل بعمل آمد.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :