آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

آیت ا... اعرافی : یکی از کلیدهای راهبردی تربیت، تعامل خانه و مدرسه است

آیت ا... اعرافی : یکی از کلیدهای راهبردی تربیت، تعامل خانه و مدرسه است


در آستانه هفته پیوند اولیا و مربیان:
آیت الله اعرافی امام جمعه شهرستان میبد و قم در بخشی از خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک فرارسیدن هفته پیوند اولیا و مربیان گفتند : تربیت نسل جوان مهمترین وظیفه ماست و برای انجام درست این تربیت در همه ابعاد علمی ، اخلاقی ، معنوی ، اجتماعی و سیاسی یکی از کلیدهای اصلی این است که خانه و مدرسه در تعامل باشند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد ، آیت الله اعرافی امام جمعه شهرستان میبد و قم ضمن تبریک فرارسیدن هفته پیوند اولیا و مربیان ، اولیا و مربیان را مقوله بسیار کلیدی و راهبردی در تربیت نسل جوان و دانش آموزان خواندند و گفتند : تربیت نسل جوان مهمترین وظیفه ماست و برای انجام درست این تربیت در همه ابعاد علمی ، اخلاقی ، معنوی ، اجتماعی و سیاسی یکی از کلیدهای اصلی این است که خانه و مدرسه در تعامل باشند.

ایشان اظهار داشتند : این که خانه وقتی که فرزند را به مدرسه می سپارد احساس بی تفاوتی کند اصل غلط است .

امام جمعه میبد تصریح کردند : هیچگاه مدرسه و اولیا نمی توانند تربیت را به درستی محقق کنند ؛ مگر اینکه جامعه ، خانواده و اولیا همراه آنها باشند.

خطیب جمعه میبد با بیان اینکه مسئولیت آموزش و پرورش در هدایت نسل جوان ارتقا و اعتلای آنها در رسیدگی به جوانب اخلاقی و شخصیتی آنهاست و در کنار آن مسئولیت خانواده هیچ وقت تمام نمی شود تصریح کردند : برای تکمیل این نقش هر دو باید در کنار هم قرار بگیرند و انجمن های اولیا و مربیان باید فعال تر و برنامه های متنوع تر داشته باشد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه ، یک بال آموزش و پرورش را خانواده ذکر کردند و افزودند : بنابراین حضور خانواده در کنار آموزش و پرورش و حضور سنجیده و آگاهانه روحانیت و اصحاف فکر و فرهنگ در کنار آموزش و پرورش یک ضرورت است .

آدرس کوتاه :