آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

آیین بهره برداری از آموزشگاه خیری ارچین با حضور استاندار یزد

آیین بهره برداری از آموزشگاه خیری ارچین با حضور استاندار یزد


مدرسه خیری ارچین شهرستان میبد، با حضور استاندار یزد و جمعی از مسئولین برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد؛دکتر مهران فاطمی در آیین بهره برداری از دبستان خیری پسرانه ۱۲ کلاسه ارچین میبد، بیان کرد:
هزینه در آموزش و پرورش هزینه نیست، بلکه سرمایه‌ گذاری است.
استاندار یزد، شهرستان میبد را شهرستانی نخبه پرور و فرهنگ پرور در استان و کشور معرفی کرد و یادآور شد: هر کدام از شهرستان های استان، مزیت هایی دارند که در جای خود ارزشمند و قابل قدردانی است.
وی از رهبری معنوی آیت الله اعرافی؛ امام جمعه میبد به عنوان یکی از دلایل اصلی این موفقیت یاد کرد و گفت: میبد در همه حوزه های عمرانی، ورزشی، اقتصادی و پزشکی حرف های زیادی برای گفتن دارد.
دکتر فاطمی، با اشاره به پای کار بودن خیرین و لزوم عمل دولت به تعهدات خود در بحث ساخت مدارس، گفت: اکنون دولت متعهد است سهم خود را بیاورد؛ در سفر اخیر رییس جمهور ۱۴۰ میلیارد تومان علاوه بر منابع خود سازمان نوسازی، واگذار شد و تخصیص یافت که مرحله به مرحله به پروژه های خیری تزریق می شود تا تکمیل گردد.
سید جمال سجادی پور با قدردانی از خیرین مدرسه ساز میبد، درخواست کمک‌های دولتی برای تکمیل و سرعت بخشیدن در ساخت و ساز و نوسازی مدارس آنها کرد و ۲ شیفت بودن مدارس در بعضی از محلات مانند محله امیرآباد با وجود دوراندیشی انجام شده را یادآور شد.

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از خیرین مدرسه ساز شهرستان گفت: علی رغم پا به کار بودن خیرین میبد در کار مدرسه‌سازی ، دولت وظیفه خودش را در ارتباط با مدرسه‌سازی در میبد انجام نمی دهد.
سید جلیل میر محمدی تصریح کرد: وظیفه دولت ساخت مدرسه به صورت صفر تا صد است و  انتظار می‌رود دولت همانگونه که در شهرهای دیگر در استان و کشور نسبت به مدرسه‌سازی توجه دارد و اعتبارات خوبی هم در این ارتباط دارد ، وظیفه خود در خصوص مدرسه سازی در میبد هم در کنار خیرین انجام دهد.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد، در ادامه گفت: سال ۱۴۰۰ به میزان ۴۰۰ میلیارد تومان از سوی اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد برای مدارس استان یزد شامل ۱۵۰ میلیارد تومان اسناد و ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نقدی برای مدارس استان یزد در قالب ساخت مدارس ، تجهیزات ، تعمیر و احداث سرویس‌های بهداشتی ، ایزوگام ، قیر و آسفالت هزینه شد.
محسن کاظمی، سهم میبد از اعتبارات دولتی را ۳۵ میلیارد تومان عنوان کرد که برای پروژه‌های مختلف هزینه شده‌است.
محمدرضا کارگر، مدیر آموزش و پرورش میبد نیز با اشاره به اقدامات خداپسندانه خیرین در حوزه تعلیم و تربیت شهرستان میبد گفت:
تاکنون، 60 آموزشگاه در سطح شهرستان میبد، پایه ریزی شده است که امروز 22 مین آموزشگاه به بهره برداری رسید. شهرستان میبد، از دیرباز تاکنون، مفتخر به حضور مردمی بوده است که در جهت اعتلای سطح آموزشی و علمی این شهرستان، از هیچ چیز دریغ ننموده اند. امیدواریم با کمک دولت، مدارس بیشتری در شهرستان، افتتاح نماییم.
در پایان مراسم، از خیرین محترم شهرستان و تمامی خدمتگزاران عرصه آموزش و پرورش، تقدیر به عمل آمد.

آدرس کوتاه :