آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

آیین تجلیل از برترین‌های کنکور سال 96 در میبد

آیین تجلیل از برترین‌های کنکور سال 96 در میبد


با حضور جمعی از مسئولین برگزیدگان کنکور سراسری در شهرستان میبد تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد به نقل از میبد خبر، مراسم تجلیل از برترین های کنکور سال 96 با حضور جمعی از مسئولین، پیشکسوتان، فرهنگیان، معلمان و دانش آموزان در سالن سینما طوبی برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش میبد هدف از برگزاری مراسم را علاوه بر تجلیل از برترین های کنکور، ایجاد انگیزه در دانش آموزان سوم متوسطه و پیش دانشگاهی و رقابت مقتدرانه در کنکور و درخشش هرچه بیشتر و بهتر دانش آموزان شهرستان میبد در کنکور و عرصه های علمی دانست و خاطرنشان نمود دانش آموزان میبدی علاوه بر کسب رتبه اول در کنکور سراسری در فعالیت های پژوهشی نیز صدرنشین هستند و پژوهش سرای رشیقی میبد در دو سال متوالی رتبه ی برتر را به خود اختصاص داده است.

محسن موحدی فرد افزود: موفقیت های آموزش و پرورش متعلق به همه افراد جامعه است و همه به نوعی در این موفقیت نقش دارند.

وی داشتن همت و پشتکار را یکی از معیارهای مهم رسیدن به اهداف عنوان کرد و افزود: دانش آموزان و دانشجویان باید با برنامه ریزی، همت و پشتکار اهداف خود را مشخص کنند و برای رسیدن به اهداف پشتکار داشته باشند. 

آیت‌الله علیرضا اعرافی نیز در این مراسم ضمن تبریک سال جدید و ایام عید نوروز قدردانی از مدیران آموزش‌وپرورش و دانش آموزان و معلمان در این مراسم، اظهار داشت: چشم‌های ما به آینده درخشان شما دانش آموزان است که شما امید این کشور هستید و تمام مسئولان شهر وظیفه‌دارند در خدمت شما یک حرف و یک‌سخن و یکدست باید باشد.

وی افزود: شهرستان میبد مسئولان و خیرین و مردم همه آموزش‌وپرورش را در صدر کارها قرار داده‌اند و همه ما در حد توان تلاش خواهیم کرد تا خالقانی برای شما نوجوانان و جوانان عزیز باشیم و همواره در شورای آموزش‌وپرورش بر این امر مهم تأکید داریم.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه دانش آموزان ذخایر شهر و استان و حتی کشور بزرگ ایران هستند، تصریح کرد: این شما دانش آموزان هستید که آینده علم و صنعت و دانش و فن‌آوری و فرهنگ و اخلاق را خواهید ساخت و شما پیشگامان کشور و آینده این سرزمین هستید.
 
امام‌ جمعه میبد تأکید کرد: دستگاه آموزش‌وپرورش و مسئولان کشوری و استانی توجه به آموزش‌وپرورش دارند اما باید بیشتر توجه کنند و در سند تحول آموزش‌وپرورش جایگاه بسیار راهبردی دارد و مسئولان باید توجه بیشتری کنند و اما با قطع‌نظر از آن‌ها همه باید اهتمام بورزیم تا خیال معلم و مربی از تربیت این نسل آسوده باشد و آسایش و آرامش خاطر دانش‌آموز و معلم از اصولی است که باید موردتوجه قرار گیرد.
 
آیت الله اعرافی تصریح داشت: ما زمانی در کشور به رشد و تعالی خواهیم رسید که آموزش‌وپرورش ما به همه ابعاد نیاز کشور توجه کند که در آینده نیز به بزرگان و محققان و دانشمندان نیاز داریم.
 
وی در پایان بابیان اینکه در تمام زمینه‌ها چه دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه و صنعت نیازمند دانش آموزان فرهیخته و پرنشاط هستیم، عنوان کرد: آموزش پرورش باید تمام این ابعاد را مد نظر بگیرد و نیرو تربیت کند تا هرکدام از این دانش آموزان جای خالی را در این زمینه‌ ها پر کنند و نیاز کشور را تأمین کنند و همچنین نخبگان نیز همت خود را بلند بگیرند و آموزش پرورش باید نگاهش به قله‌ های بزرگ و افق‌ های روشن باشد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد
آدرس کوتاه :