آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

آیین تجلیل و نکوداشت دبیران پیشکسوت و بازنشسته ریاضی شهرستان میبد

آیین تجلیل و نکوداشت دبیران پیشکسوت و بازنشسته ریاضی شهرستان میبد


مراسم تجلیل از دبیران پیشکسوت و بازنشسته ریاضی شهرستان میبد با حضور فرماندار و مدیر آموزش و پرورش میبد در سالن آمفی تئاتر« زنده یاد حسین فیروز» آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد به نقل از میبد خبر، حسین فلاح فرماندار میبد در جمع دبیران پیشکسوت و بازنشسته ریاضی و معلمان مقطع متوسطه اول و دوم این رشته بیان داشت: دبیران ریاضی را سرمایه های علمی این شهرستان دانست و تقدیر از آن ها را ضروری خواند.

وی افزود: دبیران هر جامعه به عنوان یکی از مراجع اصلی تعلیم و تربیت در همان جامعه به شمار می آیند و نقش بسیار مهمی در تربیت فرزندان هر کشوری دارند. همه پيشرفت‌هاي معنوي و مادي بشر ريشه در تربيت افراد دارد كه از منبع معرفت و تعهد معلم سيراب مي‌شوند.

فلاح دراین مراسم اظهارداشت: شما پیشکسوتان عرصه‌ تعلیم و تربیت بخشی از عمرتان را در مسیر هدایت و روشنگری فرزندان این مرز و بوم سپری کردید و امروز افتخار دارید که در جایگاه تعلیم و تربیت که جایگاه بسیار والایی است، قرار گرفته‌اید و باید تجارب و اندوخته خود را در اختیار سایرین قرار دهید.

وی ضمن اشاره به اهميت تجليل از معلمان، اين امر را تجليل از فضايل اخلاقي و ارزش‌هاي انساني عنوان کرد و گفت: اخلاق و رفتار معلم در كلاس در زندگي آينده دانش آموزان تاثير دارد و معلم كسي است كه بتواند روحيه ديني و فرهنگي دانش آموزان را تقويت كند و به دانش آموزان زندگي كردن را بياموزد.

فرماندار میبد با اشاره به مقام های کسب شده در حوزه های مختلف آموزشی و پرورشی خاطر نشان کرد: امروز در سایه تلاش همکاران فرهنگی و اعضای ستادی مدیریت آموزش و پرورش میبد در اغلب حوزه ها در بین مناطق و نواحی استان پیشتاز می باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید به ضرورت اعمال تحول در آموزش ریاضی اضافه کرد: آموزش ریاضی باید به شکل کاربردی و مفهومی پیش رود چرا که ریاضیات مجموعه محفوظات نیست، بلکه مجموعه مفهومات است.

فلاح در پایان ابراز داشت: با وجود مسایل و مشکلاتی که گریبانگیر فرهنگیان است اما بخاطر عشق به وطن و آینده فرزندان این مرزوبوم از رسالتی که برعهده دارند، کوتاهی نمی کنند.

در پایان این مراسم از دبیران پیشکسوت و بازنشسته ریاضی با اهدای هدایایی تقدیر به عمل آمد.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :