آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد

آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد


آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با حضور معاون وزیر و رییس آموزش و پرورش استثنایی کشور، استاندار و جمعی از مسولان استان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش میبد، این آیین با حضور " سید جواد حسینی " معاون وزیر و رییس آموزش و پرورش استثنایی کشور و  "محمد علی طالبی " استاندار یزد در نشست شورای آموزش و پرورش استان برگزار شد .

در این مراسم از زحمات " عباسعلی دانافر" قدردانی و "محسن موحدی فرد " به عنوان مدیرکل آمورش و پرورش استان معرفی گردید .

لازم به ذکر است آقای محسن موحدی فرد پیش از این ریاست اداره آموزش و پرورش شهرستان میبد را از سال ۹۳ برعهده داشته و از مدیران خوشنام و موفق این شهرستان بوده است.عباسعلی دانافر از ۵ بهمن ۱۳۹۶ بعنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد مشغول به کار شده بود.

"محمدعلی طالبی" استاندار یزد در این نشست استقلال فکری و اهتمام به اجرای سند تحول را از ویژگی‌های دانافر مدیر کل قبلی آموزش و پرورش استان خواند و با قدردانی از زحمات وی در دوران مسئولیتش، اظهار کرد: جایگاه ریاست آموزش و پرورش استان، جایگاه مقدسی است و آقای موحدی‌فرد شایسته این جایگاه هستند.

داشتن نگاه نو و برنامه‌محورهمراه با ابتکار و بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها برای پیگیری و تحقق برنامه‌های آموزش و پرورش باید رویکرد متولیان این مجموعه قرار گیرد .

وی با اشاره به اینکه اجرای سند تحول بنیادین یک تکلیف و تاکنون برای انجام آن در استان با همکاری آموزش و پرورش و حوزه‌های مرتبط دیگر اقدام‌های خوبی صورت گرفته بر تداوم آن با مدیریت جدید تاکید کرد و همراهی همه فعالان و دلسوزان این بخش را خواستار شد.

رییس شورای آموزش و پرورش استان موفقیت دانش‌آموزان یزد در کسب رتبه اول قبولی کنکور در سال‌های متمادی را با اهمیت دانست برای حفظ آن جایگاه و تعالی آن در کنار پرداختن به نیازها و مسایل تربیتی را مورد تاکید قرار داد.

وی با بیان این که آموزش و پرورش استان امروز نیازمند نگاه زیربنایی است، پرهیز از نگاه روزمرگی به مسائل این حوزه را خواستار شد و گفت: باید برای تحقق و اجرای سند تحول بنیادین که سالها دچر مظلومیت و مهجوریت بود، کوشش کنیم.

 استاندار خاطرنشان کرد: آموزش و پروش استان نیازمند وفاق و همدلی همه بخش‌هاست و این مستلزم کمک همه دستگاه‌های اجرایی و دیگر بخش‌هاست.

طالبی بیان کرد: ایجاد وفاق و همکاری بین‌بخشی و همراهی تمامی جامعه هدف و فرهنگیان و پیشکسوتان برای پیگیری و رسیدن به اهداف نظام تعلیم و تربیت بر اساس اهداف انقلاب اسلامی به خصوص ساحت‌های مختلف سند تحول بنیادین یک ضرورت همیشگی است.

وی، رفع نیازهای دانش‌آموزان بدون امکانات سخت‌افزاری و نرم افزاری بر حسب شرایط موجود و استفاده درست از فضای مجازی برای آموزش را مورد تاکید قرار دارد و گفت: هرچند تاکنون توسط خیران و آموزش و پرورش کارهای خوبی برای حل مشکل صورت گرفته ولی کافی نیست و باید بیشتر پیگیری شود.

به گفته طالبی، توجه به مشکلات فرهنگیان و معلمان خرید خدمتی جزو مسایلی است که انتظار می‌رود بنحو مناسب توسط آموزش و پرورش پیگیری شود .

وی در ادامه از قول حمایت معاون وزیر در خصوص تکمیل و تقویت زیرساختهای آموزش و پرورش استثنایی قدردانی کرد و افزود: در مورد تبلت دانش اموزی و طرح هدایت نیز قرار شده تفاهم نامه ای را داشته باشیم که امیدواریم با مشارکت استان در تامین منابع مورد نیاز، هیچ دانش آموزی در استان به دلیل کمبود این زیرساختها از آموزش محروم نماند.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش میبد

آدرس کوتاه :