بخشنامه "حذفیات کتاب‌های درسی در شرایط قرمز کرونایی" ابلاغ شد

بخشنامه "حذفیات کتاب‌های درسی در شرایط قرمز کرونایی" ابلاغ شد


بخش‌های مطالعه آزاد یا حذفیات منابع آزمون دوره‌‌های اول و دوم متوسطه نظری در شرایط قرمز کویید 19 برای سال تحصیلی 1399-1400 مجددا منتشر شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، با توجه به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر برگزاری حضوری آزمون‌‌های پایه‌‌های نهم و دوازدهم و لزوم در نظر گرفتن بارم بندی و طراحی سوالات کلیه دروس این پایه‌ها؛ سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با توجه به همه گیری ویروس کویید 19 و تاثیر آن بر نظام آموزشی کشور، راهنماهای برنامه درسی کویید 19 در شرایط زرد و قرمز را برای سال تحصیلی 1399-1400 تولید و در آبان ماه سال 99 به ادارات آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرده است. در خصوص سایر پایه‌های تحصیلی نیز با توجه به تنوع وضعیت آموزشی، تصمیم گیری به عهده‌ مدیران و معلمان مدارس است. در این بخشنامه تاکید شده؛ هرگونه دستورالعمل که مخالف مفاد این بخشنامه باشد فاقد اعتبار است.

از این رو این سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به منظور اطلاع رسانی مجدد و شفاف سازی و ممانعت از سودجویی سایت‌های غیر معتبر، مجددا شیوه نامه بارم بندی و مطالعه آزاد دروس (حذفیات ) امتحانی را به استان‌ها ابلاغ و در ضمیمه این خبر منتشر می‌کند.

شایان ذکر است بخش‌های مطالعه آزاد دروس (حذفیات) و بارم بندی نهایی همه دروس دوره‌های اول و دوم متوسطه در سامانه دفتر تالیف کتاب‌های درسی آموزش عمومی و متوسطه نظری به نشانیtalif.sch.ir  و مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش به نشانیaee.medu.ir قابل دسترسی و بهره برداری می‌باشد.

فایل کامل مطالعه آزاد دروس (حذفیات ) کتاب‌های درسی در شرایط کرونایی در فایل های پیوستی قابل مشاهده است.

مطالب حذف شده در متوسطه اول 

مطالب حذف شده در متوسطه دوم

 

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد