آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

برترین‌های کنکور سال 95 درمیبد تجلیل شدند

برترین‌های کنکور سال 95 درمیبد تجلیل شدند


باحضور فرماندارمیبد؛
در آستانه سال نو در مراسم جشنی با حضور فرماندار میبد و جمعی از مسوولین شهرستان از برترین های کنکور سال 1395 و دو نفر از دانش آموزان حائز رتبه المپیاد و جشنواره خوارزمی در شهرستان میبد تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد به نقل از میبد خبر، مراسم تجلیل از برترین های کنکور 95 و المپیاد و جشنواره خوارزمی با حضور جمعی از مسئولین، پیشکسوتان، فرهنگیان، معلمان و دانش آموزان در سالن سینما طوبی برگزار شد.

مدیرآموزش و پرورش میبد هدف از مراسم را علاوه بر تجلیل از برترین های کنکور، ایجاد انگیزه در دانش آموزان سوم متوسطه و پیش دانشگاهی و رقابت مقتدرانه در کنکور و درخشش هرچه بیشتر و بهتر دانش آموزان شهرستان میبد در کنکور و عرصه های علمی دانست.

موحدی فرد در ادامه گفت:دربحث کیفی توانستیم امسال رتبه نخست استان را با تراز علمی 6هزار 345 به خودمان اختصاص دهیم .

همچنین درنمره تراز پذیرفته شدگان هم باز با نمره تراز 7هزار و 209 دانش آموزان میبد رتبه نخست استان را از آن خودکردند.

موحدی فرد با بیان اینکه قطعا دانش آموزان میبدی نقش بسزایی در اول شدن کنکور استان از نظرکیفی و کمی ایفا کردند؛افزود:دربحث کمیت هم با احتساب نمره درس آزمون کنکور ،دانش آموزان با 67/41 توانستند رتبه اول استان را به خود اختصاص دهند.

مدیرآموزش وپرورش میبد با قدردانی از همکاری همه معلمان و مربیان و مدیران مدارس ،پیشکسوتان فرهنگی ،اولیا و دانش آموزان بر تداوم این حرکت در شهرستان تاکید کرد و کسب مدال طلای المپیاد سلول های بنیادی ازسوی دانش آموز انتظاری ،رتبه دوم جشنواره نوجوان خوارزی ازسوی سپیده احمدیان و رتبه اول علوم انسانی استان از سوی رضایی،انتخاب پژوهش سرای رشیقی میبد به عنوان پژوهش سرای برتراستان ویکی از پژوهش سراهای برترکشور و برتری 2 آموزشگاه میبد درسطح استان  را از دیگر موفقیت های آموزش وپرورش برشمرد .

فرماندارمیبد درابتدای سخنان خود بیان داشت: امنیت و آسایش امروز کشور مدیون جانفشانی شهدا، جانبازان و رزمندگان می باشد.

وی با ابراز خوشحالی از افتخارآفرینی دانش آموزان در کنکور سراسری سال 95 گفت: از همه دانش آموزان، معلمان، مربیان و والدین که نقش بسزایی در این حماسه علمی داشتند تشکر می‌کنم. شما دانش آموزان و فرهیختگان باعث غرور و حیثیت شهر و سرمایه های میبد می باشید.

وی بابیان اینکه افتخار می‌کنیم که دانش آموزان میبد در دو شاخص کمی و کیفی صدرنشین کنکور سراسری در استان شدند افزود: دانش آموزان باید قدر معلمان دلسوز خود را بدانند چراکه در بسیاری از استان‌های کلان کشور بهترین امکانات وجود دارد اما از نیروی انسانی دلسوز و معلمان خوب بی‌بهره‌اند.

وی افزود: ما برای اینکه مدارس در سطح شهرستان دوشیفت نشوند و کیفیت آموزشی پایین نیاید نیازمند این هستیم که سالانه 10 مدرسه بسازیم.

از حضرت آیت‌الله اعرافی به‌عنوان بزرگ‌ترین حامی آموزش‌وپرورش عنوان کرد و افزود: حضرت آیت‌الله اعرافی با همه مسائل و مشکلات در همه جلسات شورای آموزش‌وپرورش حضور دارند و با ارائه طرح‌ها و برنامه‌های علمی و کارشناسی نقش مهمی تابه‌حال در افتخارآفرینی دانش آموزان این شهرستان در عرصه‌های علمی، کنکور سراسری و المپیادهای علمی داشتند که جا دارد در همین‌جا از وی تشکر کنم.

فلاح در پایان سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو عنوان کرد: باید سعی کنیم افرادی را انتخاب کنیم که نخبه و متعهد باشند و در انتخاب افراد بحث های محله ای را مد نظر قرار ندهید تا ان شا الله شورای شهر و روستای خوبی داشته باشیم و مایه یاس و نا امیدی دشمنان انقلاب اسلامی شوید.

در پایان مراسم با اهدای لوح تقدیر و جوائزی از برترینهای کنکور سال 95 شهرستان میبد تجلیل شد.

 

آدرس کوتاه :