آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

برنامه 5 ساله تعامل حوزه و آموزش و پرورش نهایی شده و به زودی ابلاغ خواهد شد

برنامه 5 ساله تعامل حوزه و آموزش و پرورش نهایی شده و به زودی ابلاغ خواهد شد


آیت الله اعرافی ؛
نشست شورای آموزش و پرورش با حضور مسئولین و اعضای شورا در بیت آیت الله اعرافی امام جمعه شهرستان میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد، در ابتدای این جلسه محسن موحدی فرد مدیر آموزش و پرورش میبد ضمن عرض خوش آمد گویی به اعضا و مدعوین گزارشی از اقدامات انجام شده در مورد مصوبات گذشته شورای آموزش و پرورش را ارائه نمود.

در ادامه "شفاعی" معاون پرورشی آموزش و پرورش میبد گزارش جامع در مورد نقش آموزش و پرورش در گسترش معنویت و اخلاق در جامعه برگرفته از "بیانیه گام دوم انقلاب " ارائه نمود.

ایشان خاطرنشان نمودند برای گسترش معنویت و اخلاق در بین دانش آموزان و جامعه باید سه دیدگاه مورد توجه قرار داد:

  1. معلمان ، مربیان ، مشاوران و دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت
  2. دانش آموزان
  3. اولیای دانش آموزان

در ادامه آقای اسماعیلی کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش گزارشی از کسب موفقیت های دانش آموزان در رشته های مختلف ورزشی در سطح استان  و کشور را ارائه نمودند.

 آیت ا... اعرافی امام جمعه میبد نیز موفقیت های کسب شده توسط آموزش و پرورش را تبریک گفتند و بر استمرار این تلاش ها تاکید نمودند و نکات مهمی را متذکر شدند:

  • در مورد بیانیه گام دوم انقلاب از اهتمامی که آموزش و پرورش در تشکیل کارگروه و مطالعه در این مورد انجام دادند تقدیر و تشکر نموده و برای تکمیل کار پیشنهاد نمودند که 7 بند اصلی بیانیه به همین شکل مورد توجه قرار گیرد و ذیل هر بند برنامه های و فعالیت هایی که وجود دارد تکمیل شود و همچنین تقسیم کار دقیقی هم جهت اجرای آنها مشخص شود.
  • در جلسه ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش که با حضور وزیر آموزش و پرورش تشکیل شد برنامه 5 ساله تعامل حوزه و آموزش و پرورش تصمیم گیری و نهایی شد و انشالله به زودی ابلاغ خواهد شد که همین برنامه را می توانیم به صورت برش های شهرستانی و در سطح شهرستان عملیاتی کنیم.
  • ضرورت تآمین منابع مالی پایدار برای انجام امور نرم افزاری آموزش و پرورش
  • برآورد هزینه های آموزش و پرورش برای سال آینده جهت اجرای برنامه های فرهنگی هنری و قرآنی
  • اهتمام به پیشگیری از آسیب های اجتماعی و تعامل بیشتر آموزش و پرورش و دادگستری
  • همکاری همه بخشها و دستگاهها جهت انجام طرح مرکز رفاهی معلم شهرستان میبد

آیت ا... اعرافی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های انجام شده در ساخت و ساز و تجهیز اردوگاه دانش آموزی آیت ا... خامنه ای بنستان اظهار داشتند که قدم های بزرگی برداشته شده  و همچنان همه کمک کنند تا این مجموعه به شکل آبرومند و قوی تکمیل شود.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :