آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

برگزاری انتخابات مجمع شوراهای دانش آموزی

برگزاری انتخابات مجمع شوراهای دانش آموزی


انتخابات مجمع شوراهای دانش آموزی با حضور رؤسای شورای دانش آموزی مدارس در سالن اجتماعات زنده یاد حسین فیروز اداره آموزش و پرورش میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد ، پس از برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی در کلیه مدارس شهرستان میبد انتخابات مجمع شورای دانش آموزی در شهرستان میبد برگزار شد.

" شفاعی " معاون پرورشی و فرهنگی اداره آموزش و پرورش میبد گفت : در این انتخابات که به منظور انتخاب 22 نفر از نمایندگان شوراهای دانش آموزی مدارس شهرستان به عنوان مشاوران مدیر آموزش و پرورش و نیز 4 نفر به عنوان مشاوران مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

شفاعی در ادامه افزود ؛ اعضای شوراهای معرفی شده از مدارس در مدت 5 دقیقه به ارائه نظرات و برنامه های خود پرداختند و در پایان حاضرین از بین داوطلبان 12 دانش آموز پسر و 12 دانش آموز دختر را به عنوان اعضای اصلی مجمع و 2 دانش آموز پسر و 2 دانش آموزان دختر به عنوان اعضای علی البدل انتخاب گردیدند.

در این مراسم آقای موحدی فرد مدیر آموزش و پرورش میبد به نقش مهم شوراهای دانش آموزی در مدارس پرداخت و بیان داشتند شوراهای دانش آموزی حلقه اتصال دانش آموزان و کادر اداری و معلمان و انجمن اولیا در مدرسه می باشند و می توانند به راحتی نظرات دانش آموزان را در حوزه های مختلف منتقل و پیگیر اجرایی شدن آن باشند.

ایشان همچنین تأکید کردند اعضای مجمع شورای دانش آموزی که به عنوان مشاور مدیر آموزش و پرورش می باشند باید ضمن هماهنگی و تشکیل جلسات مختلف با رؤسای شوراهای مدارس سطح شهر ضمن جمع بندی درخواست ها و نقطه نظرات آنها در جلساتی که به صورت فصلی با ایشان دارند به حل و فصل خواسته های دانش آموزان بپردازند.

در پایان شفاعی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش میبد پس از شنیدن نظرات و دیدگاهها و خواسته های نمایندگان شوراهای مدارس بیان داشتند باعث مباهات است که در سطح مدارس شهرستان دانش آموزانی مشغول تحصیل هستند که علاوه بر جدیت در یادگیری مطالب علمی از بینش سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی عمیقی برخوردارند و به ریز مشکلات موجود در مدارس واقف هستند .

ایشان ابراز امیدواری کردند با تشکیل جلسات فصلی و جمع بندی نظرات نمایندگان شوراهای دانش آموزی شاهد تحول خوبی در حوزه های مختلف آموزش و پرورش باشیم.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :