آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

برگزاری جشنواره بازی های بومی محلی

برگزاری جشنواره بازی های بومی محلیبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش میبد؛ جشنواره بازی های بومی محلی میبد، با حضور شبانی،معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش یزد و حجت الاسلام و المسلمین فاضلی، مسئول دفتر امام جمعه میبد در محل آموزشگاه ابطحی برگزار گردید.
محمدرضا کارگر، مدیر آموزش و پرورش میبد، در این مراسم اظهار داشت: برگزاری جشنواره بازی های بومی محلی، باعث می‌شود تا کودکان امروزی که با فرهنگ و آداب و رسوم گذشته آشنایی و اطلاعاتی ندارند،از آنها آگاه شوند.
وی با اشاره به نقش فعالیت های جسمانی و تقویت کار تیمی در بازی های بومی محلی، خاطرنشان کرد: بازی‌های قدیمی برای ما خاطره آفرین است و برگزاری این نوع جشنواره‌ها، باعث می‌شود تا شور و نشاط خاصی که ما از این بازی‌ها دریافت می‌کردیم، به کودکان امروز منتقل شود. امیدواریم با احیای بازی های محلی که همراه با نشاط و گسترش روابط دوستانه هست، از اثرات مخرب بازی های رایانه ای بکاهیم.
ابوالفضل شبانی، با تشکر از مجموعه آموزش و پرورش میبد، به جهت برگزاری هر چه باشکوه تر این جشنواره افزود:
با تعمق در بازی‌های بومی، لحظات خوش و به یادماندنی را دانش آموزان در کنار هم خواهد گذراند.
وی تصریح کرد: کودکان به واسطه بازی‌های بومی و محلی رشد علمی و ذهنی را هم زمان خواهند داشت و آموزش این مهارت‌ها می‌تواند زمینه‌ساز شکل‌گیری مهارت‌های پایه و تربیت برای زندگی آینده و در زمان بزرگسالی باشد.
گفتنی است جشنواره غذای سالم با هدف ارتقا سبک زندگی ایرانی اسلامی و سلامت، در حاشیه این جشنواره برگزار گردید.

آدرس کوتاه :