آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

برگزاری جشن شکوفه ها در مدارس سطح شهرستان میبد

برگزاری جشن شکوفه ها در مدارس سطح شهرستان میبد


همزمان با سراسر کشور، جشن شکوفه ها با حضور مدیر آموزش وپرورش ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از مسئولین در آموزشگاه شاهد حاج غلامرضا زارعشاهی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش میبد؛ "محمدرضا کارگر" مدیر آموزش و پرورش میبد، ضمن تبریک سال تحصیلی جدید، در این مراسم گفت: 
نشاط و شادابی، مهم ترین مولفه آموزش و تربیت در مقطع تحصیلی ابتدایی است. برگزاری هر چه شکوهمند تر و بانشاط تر جشن شکوفه ها، می تواند خاطره دلنشینی از مدرسه در ذهن کودکان ایجاد کند که تا سال ها، محرک فعالیت آنان در امر آموزش باشد. 
همزمانی جشن شکوفه ها با ایام دفاع مقدس، می تواند بیانگر این نکته باشد که کودکان ما در خط مقدم دفاع از حریم میهن اسلامی ایران قرار دارند. عظمت آینده یک کشور را در کودکان آن باید دید و  این کودکان با استعداد، نوید بخش آینده ای درخشان برای ایران اسلامی هستند. 
محمدرضا کارگر، در ادامه با اشاره به ظرفیت های آموزش و پرورش میبد گفت: 
امروز شاهد حضور 2647 نفر دانش آموز پایه اول ابتدایی در مدارس میبد هستیم. 
از این تعداد، 1309 دانش آموز، دختر هستند که نشان می دهد دختران ما، حضور و نقش بسیار زیادی در فعالیت های تحصیلی جامعه دارند که خود به برکت انقلاب اسلامی ایران است. 
وی تصریح کرد : با مدیریت خوبی که درمدارس شهرستان خواهیم داشت امسال سال تحصیلی خوبی برای دانش آموزان خواهد بود و خانواده ها هیچ نگرانی را در بحث کتاب ودرس و مدرسه فرزندانشان نداشته باشند .
مدیر آموزش و پرورش میبد، در پایان گفت:
88 مدرسه ابتدایی در شهرستان میبد فعالیت دارند که این تعداد در آینده نزدیک، افزایش چشمگیری خواهد داشت.امیدواریم نهاد ها و سازمان های مسئول، در زمینه ساخت و تجهیز مدارس، فعالیتی بیش از پیش داشته باشد.
حجت الاسلام حسین عزیز نماینده ولی فقیه در بسیج میبد هم با تبریک سال تحصیلی و گرامی داشته هفته دفاع مقدس گفت : دانش آموزان عزیز، ما مدیون شهداء هستیم چرا که آنها این امنیت را برای رفتن ما و شما به مدرسه و فراگیری دانش فراهم کرده اند. 
گفتنی است در  این مراسم، خادمین امام رضا (ع) با پرچم متبرک بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع) و قرائت صلوات خاصه امام هشتم شیعیان، معنویت خاصی را برای دانش آموزان و حاضرین به ارمغان آوردند.
آدرس کوتاه :