آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

برگزاری جشن نیکوکاری همزمان با سراسر کشور در مدارس میبد

برگزاری جشن نیکوکاری همزمان با سراسر کشور در مدارس میبد


همزمان با چهل و چهارمین سال تاسیس کمیته امداد و چهاردهم اسفند روز احسان و نیکوکاری ،جشن نیکوکاری در مدرسه یاس سرام شهرستان میبد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد ، دراین مراسم که حجت الاسلام فاضلی مسئول دفتر امام جمعه ،نصیری معاون سیاسی امنیتی فرماندار،محمدجواد احمدی بخشدار مرکزی میبد و مدیر آموزش و پرروش و رئیس کمیته امداد حضور داشتند،مسئولین و دانش آموزان کمک های نقدی خود را به صندوق نیکوکاری انداختند .

زین الدینی مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) میبد گفت : جشن نیکوکاری امسال در 140 مدرسه درشهرستان میبد درحال برگزاری است .

زین الدینی با قدردانی از همه خیرین و مردم نوع دوست میبد که درطول سال از نیازمندان دستگیری می کنند گفت : امسال هم از همه اقشار دعوت می کنیم تا با کمک های خود درروزهای پایانی ،خانواده های نیازمند را خوشحال کنند و ما بتوانیم با تهیه عیدی ،شادی های خودمان را با نیازمندان تقسیم کنیم .

مدیرکمیته امداد امام میبد افزود : همه کمک هایی که از طریق پایگاه ها،مساجد،مدارس،مراکز و موسسات نیکوکاری و خیری جمع آوری می شوند، با کمک همین ها ، نیازمندان شناسایی و بین آنها تقسیم می شود .

وی با بیان اینکه درسال گذشته قریب یک میلیارد تومان درجشن نیکوکاری درشهرستان میبد جمع آوری و بین نیازمندان توزیع شد گفت : امسال هم پیش بینی می کنیم این کمک ها به بالای یک میلیارد و 500 میلیون تومان برسد .

زین الدینی افزود: کمک هایی هم که در مدارس جمع آوری می شود از طریق مدیران مدارس ،دانش آموزان نیازمند شناسایی و این کمک ها بین آنها توزیع می شود .

محمدرضا کارگر مدیرآموزش و پرورش میبد هم گفت : سال تحصیلی 1400 -1401 را با 24 هزارنفر دانش آموز در156 مدرسه شروع کردیم.

کارگر افزود: با وجود همه سختی هایی که کرونا به وجود آورد اما به همت همه مدیران و معلمان بهترین شرایط را برای آموزش دانش آموزان چه مجازی و چه حضوری مهیا کرده ایم .

مدیر آموزش  پرورش میبد  گفت : امروز هم در جشن نیکوکاری سعی داریم فرهنگ احسان و انفاق را به دانش آموزان یاد دهیم تا درزندگی خود به کار گیرند .

کارگر تصریح کرد : هرسال هزار و 900 دانش آموز بعنوان دانش آموز نیازمند در مدارس شهرستان میبد شناسایی می شوند و ما با کمک خیری و کمک های جمع آوری شده و کمک دفتر امام جمعه و جشن نیکوکاری ،عیدی مختصری را برای آنها تهیه می کنیم .

گفتنی است درابتدای این مراسم هم "هنرکده مدرسه یاس سرام" افتتاح شد .

آدرس کوتاه :