آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

برگزاری جلسه ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش

برگزاری جلسه ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش


جلسه ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش با حضور حجت الاسلام و المسلمین درودی از وزارت آموزش و پرورش و زارعشاهی رئیس اداره امور تربیتی استان یزد در دفتر مدیر آموزش و پرورش میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد؛  این جلسه با حضور آقایان حجج اسلام بحرالعلوم از تبلیغات اسلامی ، ابوطالب دخت از حوزه علمیه برادران ، مشیری از شورای مبلغان ، محمد اعرافی از بیت آیت ا... اعرافی و امام جمعه موقت میبد ، شفاعی معاون پرورشی ، فرزین رابط حوزه و آموزش و پرورش ، خانم ها اثنی عشری رابط حوزه و آموزش و پرورش ، سقایی کارشناس فرهنگی حوزه ، قاسمی مدیر حوزه سطح 3 و خانم نبوی مدیر حوزه سطح 2 خواهران برگزار شد.

محسن موحدی فرد مدیر آموزش و پرورش میبد در ابتدا گزارشی کلی از وضعیت آموزش و پرورش و شهرستان ، همکاری های صورت گرفته بین حوزه علمیه خواهران و برادران ، سازمان تبلیغات اسلامی ، شورای مبلغان و اداره اوقاف و امور خیریه ارائه نمود.

حجت الاسلام والمسلمین " درودی " بیاناتی فصیح و جامع در مورد هدف از تشکیل ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش  و پرورش را بیان و تصریح  نمود شهرستان میبد با پتانسیل بالایی که دارد می بایست در حوزه های مختلف دینی و مدارس علوم و معارف اسلامی جذابیت بیشتری داشته باشد.

همچنین در این جلسه مصوباتی به شرح ذیل به تصویب رسید :

1-     آسیب شناسی مدرسه علوم و معارف اسلامی و دلیل حضور کمرنگ دانش آموزان در آن مدرسه و همکاری پررنگ اداره اوقاف در تأمین نیازها و تبلیغ و جذب دانش آموزان نخبه در آن با همکاری حوزه علمیه در تأمین بخشی از نیازهای مدرسین.

2-     حضور دانش آموزان پایه دهم در حوزه های علمیه و بازدید از حوزه ها به منظور آشنایی و جذب دانش آموزان مستعد به حوزه ها.

3-    موانع سد راه پیشرفت مدارس علوم و معارف اسلامی و مستندات آن ارائه شود تا در جلسات وزارت پیگیری و مشکلات آن مرتفع گردد و مجوز تأسیس مدرسه معارف دخترانه نیز اخذ گردد.

4-    مسئله پژوهش در حوزه و آموزش و پرورش در موضوعات مختلف پژوهش و مقالات پژوهشی در آموزش و پرورش با حوزه علمیه هماهنگ و با موضوعات مختلف زمینه های تربیتی نیز توجه خاص شود و با توافق ستاد همکاری ها باشد.

5-    افزایش مدارس طرح امین با تأمین روحانی به دلیل اثر معنوی و اخلاقی و تربیتی وجود روحانی در مدارس به ویژه در طرح مذکور.

6-    حضور شورای شهر و تأمین بودجه فرهنگی برای فعالیت مبلغ و مبلغه ها در مدارس.

7-    دعوت از سخنران های حوزه برای انجمن های اولیا و مربیان مدارس

پیگیری و راه اندازی طرح عطرهای ماندگار ، اعتکاف به جهت اثرات معنوی آن در مدارس

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :