آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور آیت ا... اعرافی

برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور آیت ا... اعرافی


دویست و سی و نهمین جلسه شورای آموزش و پرورش در بیت امام جمعه محترم با حضور معاون فرماندار، شهردار و دیگر اعضا برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد ، محسن موحدی فرد دبیر شورا ضمن عرض خیر مقدم و تسلیت شهادت امیرالمؤمنین علی (ع) ، دستور کار جلسه و گزارشی از مصوبات جلسه گذشته را ارائه نمودند .

در ادامه گزارشی مصور از برنامه های یک ماهه گذشته آموزش و پرورش شهرستان میبد ارائه گردید.

گزارش مکان یابی محلاتی از میبد که با کمبود آموزشگاه مواجه هستند از دیگر مباحثی بود که توسط آقای دهقانی معاون آموزشی ارائه شد.

 در مورد اجرای طرح بومی سازی کتب درسی مقطع ابتدایی امام جمعه میبد تاکید کرد:

باتوجه به اهتمام فعالان عرصه فرهنگی و تاریخی شهرستان میبد بر بومی سازی متون درسی ،شهرستان میبد مملو از سرمایه در حوزه های مختلف تاریخی ،فرهنگی ،شخصیتها و کشاورزی است .

آیت ا... اعرافی افزود: برای اجرای طرح بومی سازی متون در دو محور چاب کتب درسی و جزوه درسه مقطع تحصیلی می توان ، ذخایر ارزشمند موجود درشهرستان میبد استفاده کرد .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : برای  اجرای این طرح ،مجموعه ایی ازکارشناسان در تخصص های مختلف ،در 10،20 قلمرو ،دستمایه ،سرمایه ومنظرشهر را به ثمر برسانند تا درآینده این  ذخایر تاریخی خودش را به خوبی نشان دهد .

وی بر برنامه ریزی ستاد آموزش و پرورش در تابستان و پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان هم تاکید کرد و افزود: مجموعه ستاد مثل هرسال باید نهایت تلاش خود را انجام دهند تا سال تحصیلی را به خوبی و آمادگی کامل شروع کنند .

مدیر آموزش و پرورش میبد هم در این جلسه از کلنگ زنی 4 آموزشگاه جدید در هفته آینده در این شهرستان خبرداد و گفت :با رایزنی با خیران 4 آموزشگاه جدیدآماده کلنگ زنی درنقاط مختلف شهرستان است که امیدواریم خیران همچنان به حمایت های خود دراحداث آموزشگاههای خیری ادامه دهند .

تامین برق اردوگاه آیت الله خامنه ای بنستان ،برنامه ریزی اوقات فراغت دانش آموزان درتابستان ،آسفالت جاده اردوگاه فرهنگی بنستان  و ارائه طرح بومی سازی کتب درسی مدارس ابتدایی ازمهمترین مصوبات این نشست بود.

خاطرنشان می گردد کلنگ زنی آموزشگاه صددرصد خیری شهید خلیل کارگر برنامه پایانی این جلسه شورای آموزش و پرورش میبد بود.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :