آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد

برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد


جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد با حضور رحیمی نژاد، مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در بیت آیت الله اعرافی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان میبد، در ابتدای جلسه شورا، کارگر، مدیر آموزش و پرورش میبد، بر پیگیری کامل مصوبات قبلی جلسه شورا همچون پیگیری جذب اعتبارات ملی برای تأمین وسایل ایاب و ذهاب دانش آموزان روستایی، ارتقای وضعیت معیشتی فرهنگیان، ایجاد رشته فرش با گرایش زیلو، آماده شدن ساختمان هنر های تجسمی پسرانه ، احداث کانون فرهنگی تربیتی و تشکیل مؤسسه خیرین مدرسه ساز اشاره نمود.

همچنین ایشان دو موضوع مهم نیاز به افزایش نیروی انسانی و آموزش نیروهای جدید آموزش و پرورش را در جلسه مطرح نمود.

در ادامه جلسه، میر محمدی، نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی، بر تخصیص ۲ میلیارد تومان وام قرض الحسنه از صندوق توسعه کارآفرینی برای تأمین وسایل ایاب و ذهاب دانش آموزان روستایی ، هماهنگی مسئولین مربوطه ادارات شهرستان، برای رفع خسارات وارده بر روستای بنستان علی الخصوص اردوگاه آموزشی، اشاره نمود. همچنین از رحیمی نژاد، درخواست نمود نیرو های انسانی فارغ التحصیل شده آموزش و پرورش میبد، در خود شهرستان مشغول به فعالیت شوند.

آیت الله اعرافی، امام جمعه میبد و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز بیان کرد: زیر ساخت های مطالعاتی و پژوهشی مدارس از جمله آزمایشگاه ها، باید مورد توجه ویژه ای قرار بگیرد. امیدواریم رتبه بندی معلمان نیز هر چه سریع تر اجرا شود و از راه های گوناگون دیگر، برای افزایش وضعیت معیشتی نیرو های آموزش و پرورش، تلاش شود. برای تربیت مدیر، معلم، معاون و کادر چرخاننده مدرسه که نقش موثری در رشد علمی،معنوی، اخلاقی و تربیتی دانش آموزان در مدارس دارند، بودجه ای در آموزش و پرورش دیده شده است.

در پایان جلسه،رحیمی فر، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد، ضمن تشکر از آیت الله اعرافی جهت برگزاری منظم و دقیق شورای آموزش و پرورش میبد، مسائلی را در مورد بازسازی فرآیندهای آموزشی و تربیتی، مطرح نمود.

ایشان گفت: آموزش و پرورش سه حلقه گمشده نظارت، بازسازماندهی در حوزه روش های آموزشی و تربیتی و بازآموزی نیرو های آموزش و پرورش دارد.

وی افزود: سند تحول نظام آموزش و پرورش شروع خوبی در حوزه بازسازماندهی روش های آموزشی و تربیتی بود اما نیاز به تلاش بیشتری در این زمینه مخصوصا آسیب شناسی تربیتی وجود دارد.

 

آدرس کوتاه :