آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

برگزاری جلسه مشترک شورای سوادآموزی و شورای آموزش و پرورش میبد

برگزاری جلسه مشترک شورای سوادآموزی و شورای آموزش و پرورش میبد


جلسه مشترک شورای سوادآموزی و شورای آموزش و پرورش با حضور نماینده امام جمعه میبد، فرماندار ، شهردار و دیگر اعضاء و مدعوین در سالن اجتماعات مدیریت آموزش و پرورش میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان میبد، " محسن موحدی فرد " مدیرآموزش و پرورش میبد ضمن عرض خوش آمد گویی به اعضا و مدعوین گزارش کاملی از اقدامات انجام گرفته در مورد مصوبات جلسه گذشته شورای آموزش و پرورش ارائه نمود.

در این جلسه شورای آموزش و پرورش پیرامون موارد ذیل بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری شد :

  1. گزارش امتحانات دیپلم سال گذشته استان و شهرستان توسط آقای موحدی فرد و آقای غفوری معاون آموزشی
  2. گزارش مصور از اعزام دانش آموزان دختر به اردوی راهیان نور توسط آقای شفاعی معاون پرورشی
  3. گزارش اقدامات انجام گرفته در خصوص مبارزه با آسیب های اجتماعی توسط آقای شفاعی معاون پرورشی
  4. بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری در مورد ایاب و ذهاب دانش آموزان روستای درین
  5. بررسی نامه های رسیده به شورا

محسن موحدي فرد در نشست شوراي آموزش و پرورش گفت : شهرستان ميبد دردو رشته تجربي و علوم انساني رتبه نخست استان و دربحث سواد آموزي رتبه چهارم استان را داريم.

موحدي فرد ضمن گراميداشت هفتم دي ماه سالروز نهضت سودآموزي به فرمان امام (ره) گفت: درحال حاضر 174نفر در دوره هاي مختلف سوادآموزي در شهرستان ميبد درحال تحصيل هستند كه رتبه چهارم باسوادي در گروه سني 10 تا 49 سال دارا هستيم .

ایشان با اشاره به اينكه استان يزد در سال تحصيلي 98-97 در امتحانات نهايي ديپلم رتبه دوم كشور كسب نموده است گفت :

شهرستان ميبد دردو رشته تجربي و علوم انساني رتبه نخست و در رشته رياضي رتبه ششم استان كه در مجموع ميانگين هر سه رشته رتبه اول استان را كسب نموده ايم.

موحدي فرد در ادامه گفت : 93دانش آموز با بيماريهاي خاص ، 1354 دانش آموز مهاجر، 1812 دانش آموزبي بضاعت ،175 دانش آموز متأهل و 48 فرزند زنداني از ناحيه پدر در مدارس ميبد درحال تحصيل هستند .

ایشان با بيان اينكه در دروس تخصصي رشته علوم انساني وضعيت نيروي انساني  مناسبي نداريم گفت :734ساعت دبير مرد و458ساعت دبير زن در سال جاري با مجموع 1142ساعت معادل 50 دبير در مدارس متوسطه اول و دوم كمبود داريم اين درحالي است كه در سال آينده در مقطع ابتدايي 23مدير و در مقطع متوسطه اول و دوم 11مدير در شرايط بازنشستگي قرار خواهند گرفت .

در ادامه مدیر آموزش و پرورش میبد با اشاره به دیداری که با آقای رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور داشتند از زحمات آقای دکتر دهقانی نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی که این جلسه را برگزار نمودند تقدیر و تشکر نمودند.

لازم به ذکر است در این جلسه که با حضور آقایان رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ، دکتر دهقانی نماینده و فلاح فرماندار و دکتر کلانتری رئیس دانشگاه میبد برگزار شد با 3 درخواست شهرستان میبد از جمله تکمیل استخر دانش آموزی موافقت گردید.

در پایان حسین فلاح فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش میبد از زحمات مدیریت و کارشناسان آموزش و پرورش میبد تقدیر و تشکر نمودند و آموزش مهارت های زندگی و مهارت های ارتباطی و کلامی به دانش آموزان را مورد تأکید قرار دادند که در این مورد شهرداری و شورای شهر در برگزاری همایش و کارگاههای آموزشی قول همکاری و مساعدت دادند.

فرماندار میبد در مورد پیشگیری از آسیب های اجتماعی توصیه نمودند موضوعات مهم اولویت بندی شود تا کارگروه فرمانداری و شهرداری اساتید مجرب جهت جلسات و کارگاههای آموزشی آموزش و پرورش معرفی نمایند.

تقدیر و تشکر و اهدای لوح سپاس به آقای دکتر کلانتری رئیس دانشگاه میبد به جهت همکاری مطلوب با آموزش و پرورش در برگزاری جلسات آزمون کنکور سراسری از دیگر برنامه های این جلسه شورای آموزش و پرورش بود.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :