نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه مشترک شورای مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش شهرستان میبد

برگزاری جلسه مشترک شورای مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش شهرستان میبد


برگزاری جلسه مشترک شورای مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش شهرستان میبد

  در این جلسه دکتر مقصودلو ضمن خیر مقدم به مدیران و رؤسای مراکز آموزش عالی و تشکر از رئیس آموزش و پرورش گفت: در میبد تعداد قابل ملاحظه ای مراکز آموزش عالی وجود دارد و پتانسیل و امکانات بسیار خوبی در سطح شهرستان موجود است باید ترتیبی اتخاذ گردد تا دانش آموزان این شهرستان برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها در درجه اول میبد را انتخاب نمایند مسلماً دور شدن دانش آموزان یا به عبارتی دانشجویان از خانواده، در شهرهای دیگر معضلات بسیاری را به لحاظ فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی به همراه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: در مراکز آموزش عالی میبد امکانات قابل توجه ای در سطح شهرستان وجود دارد ولی متأسفانه دانش آموزان اطلاعی از امکانات و ظرفیتهای دانشگاه ها ندارند.

رئیس دانشگاه آزاد در ادامه گفت: مسلماً دانشجویان بومی از کیفیت تحصیلی خیلی بالاتری برخوردار خواهند بود و مشکلات کمتری را در زمان تحصیل نسبت به دانشجویان غیر بومی خواهند داشت.

اسعدی رئیس آموزش و پرورش در ادامه گفت: شهرستان میبد دارای 8 واحد فنی و حرفه ای و کار و دانش است که 3 واحد پسرانه فنی و 2 واحد دخترانه فنی و 1 واحد پسرانه کار و دانش و 2واحد دخترانه کارودانش در سطح شهرستان مشغول به فعالیت هستند. در میبد جذب دانش آموزان به سمت هنرستانهای فنی و حرفه ای و کار و دانش نسبتاً خوب بوده است که بر اساس سیاستهای وزارت خانه و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش این روند رو به پیشرفت است.

اسعدی همچنین افزود: جذب پسر در سال تحصیلی91-90 در هنرستانهای شهرستان میبد بیش از 56درصد و جذب دختر نیز بیش از 40درصد بوده است که در مجموع 957 دانش آموز در هنرستانها مشغول به تحصیل هستند.

رئیس آموزش و پرورش گفت: امیدوارم این شورا و آموزش و پرورش بتوانند با تعاملی که با هم دارند هم جایگاه هنرستانها را در سطح شهرستان ارتقا بخشند و هم مشکلات ادامه تحصیل دانش آموزان را مرتفع نمایند.

وی همچنین خواستار تعامل هر بیشتر بین آموزش و پرورش با مراکز آموزش عالی شد و گفت: امیدوارم بیشتر از گذشته این تعامل وجود داشته باشد و بتوانیم به سمت توسعه و پیشرفت این تعامل پیش رویم.

در ادامه جلسه موحدی معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش به معرفی مراکز هنرستانهای دخترانه و پسرانه و رشته های موجود در هریک از این مراکز پرداخت و افزود: در سال آینده دو دبیرستان آیت الله صدر و حاجتی به مراکز کار و دانش تبدیل می گردد.

موحدی اعلام کرد: برگزاری متمرکز کنکور فنی وحرفه ای در مرکز استان، اصلی ترین مشکل هنرستانهاست زیرا وجود فاصله تا مرکز استان باعث شده تا تعدادی از دانش آموزان از شرکت در کنکور منصرف شوند که این مسئله منجر به افت قبولی دانشجویان بومی در شهرستان می شود.

در ادامه جلسه مدیران مراکز فنی و حرفه ای و کار و دانش در خصوص مشکلات و موانع موجود در هنرستانها صحبت کردند.