آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

برگزاری جلسه مشترک شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان یزد و مناطق با حضور دکتر کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش

برگزاری جلسه مشترک شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان یزد و مناطق با حضور دکتر کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش


جلسه مشترک شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش،نواحی، مناطق و شهرستان های ۱۴گانه استان یزد با حضور دکتر کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و مدیران کل حوزه آموزش متوسطه وزارت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ "علیرضاکمرئی" معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در این جلسه با تحلیل و بررسی شاخص های کلیدی وزارتخانه در متوسطه دوره اول و دوم، عملکرد استان در این شاخص ها را مطلوب و بالاتر از میانگین کشوری بیان نمود. 
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تمرکز بر توسعه آموزش های مهارتی را خواستار شد و آن را موجب بهبود وضعیت استان در شاخص های کیفی عنوان کرد. 
وی تورم نمره و افت تحصیلی پنهان که به علت آموزش های مجازی شکل گرفته است را از دغدغه های اصلی سیستم آموزشی در دستیابی به اهداف ذکر کرد که تهدید کننده موفقیت فراگیران در دستیابی به حداقل معیار ها می باشد. 
"کمرئی" نگرانی اصلی این روز ها و سال تحصیلی آینده نظام آموزشی را در گیر بودن با افت تحصیلی پنهان مطرح، و نیاز استان ها به تحلیل افت تحصیلی آشکار و پنهان و برنامه ریزی برای کاهش شکاف آموزشی را خواستار شد. 
"محسن موحدی فرد" مدیر کل آموزش و پرورش استان هم در این جلسه گفت:سند راهبردی و جامع رشته های فنی و حرفه ای و کارو دانش تهیه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مصوب گردیده است و به سمت اجرایی شدن آن رفتیم.
وی اظهار داشت: در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش جایگاه استان یزد 99/39 درصد می باشد که توسط وزارت متبوع برای ما ۵۰ درصد مشخص گردیده است و با این عدد فاصله داریم که باید با برنامه ریزی مناسب به این جایگاه برسیم. 
محسن موحدی فرد بیان داشت:همه مسئولین به این نتیجه رسیدند که برای برون رفت از مشکل بیکاری به ویژه بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی می بایست به سمت رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش روی بیاوریم.
مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد اظهار امیدواری کرد با توجه به تعاملات صورت گرفته با میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان، سال تحصیلی پیش رو شاهد راه اندازی هنرستان مرمت در استان باشیم.
راه اندازی هنرستان آی تی و ریلی در راستای  سرفصل های وزارت آموزش و پرورش، استفاده از  تجربیات ارزنده استان ها و اشتراک گذاری آن ، طرح جامع المپیاد به منظور شناسایی استعدادهای پژوهشی استان نه مدال‌آوری،هدایت تحصیلی کارآمد،توجه به طرح ایران مهارت و نوجوان خوارزمی با برنامه ریزی و آینده نگری و راه اندازی سمپاد مهارتی از دیگر درخواست ها و موارد مطرح شده توسط مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد بود.
گفتنی است در این جلسه "آذر کیش" مدیر کل آموزش متوسطه فنی و حرفه ای و کاردانش ،"دو دانگه" معاون مدیر کل آموزش متوسطه نظری دوره دوم و "مسکرزاده" مدیر کل آموزش متوسطه دوره اول وزارت متبوع به بیان مطالب و دیدگاه های خود پرداخته و نکاتی پیرامون مباحث آموزشی استان مطرح نمودند.
شایان ذکر است با تصمیم شورای معاونین استان این جلسات در قالب سلسله نشست هایی با حضور معاونین حوزه های مختلف وزارت آموزش و پرورش جهت خودارزیابی و بررسی اقدامات و عملکرد استان به صورت هفتگی برگزار خواهد شد.
 
 
آدرس کوتاه :