آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

برگزاری جلسه معاونین و مربیان پرورشی مدارس

برگزاری جلسه معاونین و مربیان پرورشی مدارسبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش میبد؛ نشست معاونین و مربیان پرورشی شهرستان با موضوع تشکل های دانش آموزی، در محل سالن فیروز اداره آموزش و پرورش میبد برگزار گردید.
محمدرضا کارگر، مدیر آموزش و پرورش میبد در این نشست، با اشاره به اهمیت فعالیت فرهنگی در مدارس اظهار داشت:
با توجه به طولانی شدن مدت زمان غیر حضوری شدن مدارس، لازم است معاونان پرورشی مدارس، فعالیت های فرهنگی و پرورشی را به طرز چشمگیری افزایش دهند.
مدرسه به عنوان جامعه ای کوچک، نیازمند شادابی و طراوتی است که بتواند فرهنگ اسلامی را در نهاد دانش آموزان بارور سازد.
وی با اشاره به افزایش هزینه های زندگی مردم افزود: هزینه جشن های فرهنگی همچون جشن عبادت می بایست تا حد امکان کاهش یافته، از کمک های خیرین شهرستان، در این باره استفاده نمود.
در ادامه کارگر به نقش تشکل های دانش آموزی و لزوم واگذاری فعالیت به دانش آموزان در مدارس و دانش آموز محوری بودن فعالیت های پرورشی تاکید نمود.
مرتضی خاکزار، معاون پرورشی اداره، در این نشست افزود: تشکل های دانش آموزی ابزار قوی برای تربیت تمام ساحتی دانش آموزان است که فعالیت در این تشکل ها تمرین مدیریت، خودباوری، اعتماد به نفس، نقش پذیری و کادر سازی را به دنبال دارد. وی تنوع تشکل های دانش آموزی را فرصتی برای جذب دانش آموزان با سلایق گوناگون دانست و از معاونین پرورشی خواست با فعال کردن شورای برنامه ریزی و هماهنگی تشکل های دانش آموزی شاهد فعالیت های خوب دانش آموزان باشیم.
گفتنی است سید جواد امامی مسئول بسیج دانش آموزی و حاج آقای بیکی مسئول اتحادیه انجمن اسلامی هم در این نشست به تشریح برنامه های خود پرداختند.

آدرس کوتاه :