نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری سی امین دوره مسابقات فرهنگی هنری استان در شهرهای یزد،تفت و میبد

برگزاری سی امین دوره مسابقات فرهنگی هنری استان در شهرهای یزد،تفت و میبد


برگزاری سی امین دوره مسابقات فرهنگی هنری استان در شهرهای یزد،تفت و میبد

رئیس اداره امور تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: یکی از بهترین ، متنوع ترین و جذابترین فعالیت‌ها در سطح مدارس ، مسابقات فرهنگی، هنری است که این مسابقات در راستای رشد وشکوفایی استعدادهای نهفته دانش آموزان و بارور کردن استعدادها، غنی کردن اوقات فراغت، کسب تجارب و ایجاد روحیه تعاون و همکاری در بین دانش آموزان در مدارس برگزار می‌گردد.

محمد حسین انتظاری در ادامه گفت: این مسابقات سی امین دوره مسابقات فرهنگی، هنری دانش آموزان برگزیده شهرستان‌ها ومناطق استان در رشته‌های قرآن و معارف اسلامی‌، شامل قرائت و حفظ قرآن کریم ،مفاهیم نهج البلاغه، احکام، انشاء نماز ، اذان ، صحیفه سجادیه، مداحی ، هنرهای تجسمی‌، رشته‌های ادبی ، هنرهای دستی ، هنرهای آوایی، هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه بمدت ۱۰ روز در شهرستانهای یزد، میبد و تفت برگزار می‌شود.

انتظاری افزود: مسابقات هنرهای آوایی، شامل سرود و آهنگ‌های انقلابی و هنرهای نمایشی در محل مجتمع فرهنگی آموزشی دانش آموز و تالار هنر یزد و مسابقات قرآن و معارف اسلامی‌در محل دانشگاه آزاد اسلامی‌میبد و مسابقات هنرهای تجسمی‌، دستی ، نمایشی ،فیلم کوتاه و مسابقات ادبی در محل کانون ولایت شهرستان تفت برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره ، در مرحله آموزشگاه بیش از صد هزار نفر در مقاطع تحصیلی، ابتدایی، راهنمایی و متوسطه شرکت نمودند و در نهایت برگزیدگان مرحله آموزشگاه‌ها در مسابقات شهرستان و مناطق که در ایام الله دهه فجر برگزار گردید به رقابت پرداختند.

رئیس اداره امور تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: رتبه‌های اول هر رشته و پایه تحصیلی و جنسیت به مسابقات مرحله غیرحضوری استانی راه پیدا کردند که در مرحله غیر حضوری بعد از ارزیابی آثار تعداد ۳۵۰۰ نفر از آنان به مسابقات استانی راه یافتند.

انتظاری گفت: بعد از جشنواره استانی ، رتبه‌های اول هر رشته و پایه تحصیلی و جنسیت، آثارشان به دبیرخانه کشوری ارسال و بعد از ارزیابی در مرحله غیر حضوری آثاری که حد نصاب را کسب نمایند به مسابقات کشوری را ه خواهند یافت ودر مسابقات کشوری به منتخبین علاوه بر لوح تقدیر از سوی معاون محترم پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش هدایایی به آنان تعلق خواهد گرفت.

وی در پایان گفت : مراسم  تجلیل از برگزیدگان مسابقات استانی طبق برنامه ای که متعاقباً اعلام خواهد شد در تالار مرکز تربیت معلم شهید پاکنژاد یزد برگزار می‌گردد.

گفتنی است که در استان یزد ۱۷۵ هزار نفر دانش آموز در مقاطع مختلف به امر تحصیل مشغول هستند

 

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان میبد