آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

برگزاری محفل انس با قرآن کریم و پیش اجلاس شهرستانی نماز

برگزاری محفل انس با قرآن کریم و پیش اجلاس شهرستانی نماز


محفل انس با قرآن کریم و پیش اجلاس شهرستانی نماز در محل سالن طوبی اداره آموزش و پرورش میبد برگزار گردیn

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش میبد؛ این محفل با حضور حجت الاسلام حسنی، امام جمعه موقت میبد، مسئول دفتر امام جمعه، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز و  رئیس اداره امور تربیتی، مشاوره و آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، جمعی از معاونان پرورشی، ائمه جماعت مدارس و دانش آموزان شهرستان برگزار گردید. 
محمدرضا کارگر، مدیر آموزش و پرورش میبد، در این مراسم با اشاره به اهمیت انس با قرآن و کسب معارف حقیقی این عطیه الهی، بیان داشت:
انس با قرآن، تنها شامل قاریان و حافظان نبوده و تمامی دانش آموزان را در بر می گیرد. رویکرد آموزش و پرورش شهرستان میبد، رویکردی تمام ساحتی است که تمامی ابعاد زندگی دانش آموزان را در بر گرفته، محدود به آموزش کتب درسی نمی شود. برگزاری انواع مسابقات تربیتی، تهیه کتب معرفتی برای دانش آموزان، برگزاری دوره های ضمن خدمت، کارگاه ها و همایش هایی با رویکرد پرورش انسان صالح، نوید بخش پرورش نسل جدیدی است که تمام قد، مدافع قرآن، نماز و معارف اسلامی هستند. 
حجت الاسلام حسنی، امام جمعه موقت میبد، با تاکید بر اهمیت حفظ نماز و برگزاری پرشکوه آن در مدارس افزود: 
انسان ها می توانند در تمامی مسائل فردی و اجتماعی از نماز کمک بگیرند. صبر و نماز دو بال پرواز آدمی جهت سیر به سوی عالم پیشرفت و ملکوت می باشند. بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) می فرمایند: در اسلام فریضه ای با اهمیت تر از نماز وجود ندارد. نوجوان و جوان ما باید عاشق نماز شود. نماز آنها باید آگاهانه و عاشقانه باشد. وظیفه آموزش و پرورش در این راستا، مانوس کردن دانش آموزان با نمازی است که بتواند آنها را در برابر تمامی شبهات و القائات شیطانی، کمک نماید. 
گفتنی است؛ قرائت قرآن مجید، اجرای تواشیح، ارائه کنفرانس تفسیر، نهج البلاغه و مداحی به مناسبت گرامیداشت ایام فاطمیه توسط دانش آموزان منتخب و اهدای لوح سپاس و هدیه به دانش آموزان برتر قرآنی، از جمله برنامه های محفل انس با قرآن و پیش اجلاس شهرستانی نماز بود.
آدرس کوتاه :