آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

برگزاری مراسم به مناسبت هفته بهداشت روان

برگزاری مراسم به مناسبت هفته بهداشت روان


به مناسبت هفته بهداشت روان، مراسمی در آموزشگاه قاسم ضیایی، با حضور جمعی از مسئولین برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش میبد؛ مقارن با هفته بهداشت روان، مراسمی با حضور حجت الاسلام فاضلی مسئول دفتر امام جمعه میبد ، دهقانی معاون سیاسی امنیتی فرماندار  و جمعی از معلمان و دانش آموزان، در آموزشگاه مرحوم قاسم ضیایی روستای بیده برگزار گردید .
در این نشست، محمدرضا کارگر، مدیر آموزش وپرورش میبد ضمن تاکید موضوع توجه به بهداشت روان با  اشاره به هجمه های دشمنان در فضای مجازی علیه نظام و کشور بیان کرد : معلمان و مدیران باید بیش از گذشته در مدارس و درکنار آموزش درسی، به مسائل تربیتی و اخلاقی توجه کنند .

سعید برزگر مدیر و کارشناس مشاوره  آموزشگاه قاسم ضیایی گفت : یکی از دلایلی که افراد به مشاوره مراجعه نمی کنند، این است که سلامت روان را در اولویت  نمی دانند؛ درصورتی که سلامت روان مهمتر از سلامت جسم است که روی جسم هم اثر می گذارد .
برزگر مقاومت در برابر تغییر را یکی دیگر از عوامل عدم بهره گیری از مشاوره عنوان کرد و افزود : داشتن تجربه ناموفق در مراجعه به مشاوره و تکبر و غرور را می توان از دیگر عوامل نرفتن به سمت مشاوره ذکر کرد؛ اما واقعیت این است که انسان در  همه ابعاد زندگی به مشاوره نیاز دارد ومی توان بسیاری از مشکلات وگره های ناگشوده را با استفاده از مشاوره گشود.
در پایان، مسئولین از نمایشگاهی که دانش آموزان از حوادث رخ داده در جامعه در حوزه سلامت روان برگزار کرده بودند، بازدید کردند.

آدرس کوتاه :