نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب


برگزاری مراسم جشن جوانه ها در دبیرستان فاطمیه مهرجرد


مراسم جشن جوانه ها در دبیرستان فاطمیه مهرجرد به مناسبت شروع سال تحصیلی و تقارن آن با هفته دفاع مقدس برگزار شد.
مراسم جشن جوانه ها در دبیرستان فاطمیه مهرجرد به مناسبت شروع سال تحصیلی و تقارن آن با هفته دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد ، در این مراسم که مسئولین آموزش و پرورش شهرستان میبد و سازمان تبلیغات اسلامی حضور داشتند ، دانش آموزان برنامه هایی چون شعر خوانی ، سرود و دکلمه را اجرا نموده و سپس دکتر اسلامی در سخنانی بیان کرد : شور و نشاطی که دانش آموزان با آغاز سال تحصیلی دارند ، بهار طبیعت که همراه با رویش برگ و شکوفه زدن درختان و آواز خوش پرندگان است ، را به یاد می آورد ، اما این بهاری که تداعی می شود از جنس بهار علم و دانش است و با هفته دفاع مقدس تقارن یافته است.

وی در ادامه افزود : در روز ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ دشمن به ما حمله کرد ، دشمنی که از لجاظ تاکتیکی ، استراتژیکی و توان نظامی از ما بسیار قویتر بود ، اما این به معنی ضعیف بودن ما نبود ، چون کشور ما تازه در انقلاب پیروز شده بود و ارتش و نیروی انتظامی ما به طور کامل استقرار نیافته بود .

اسلامی با اشاره به اینکه انقلاب ما برگرفته از مردم و ایمان و عشق بود ، عنوان نمود : به این دلیل همه بر خود وظیفه دانستند ، در دفاع از میهن وارد عمل شوند و به صورت خود جوش راهی جبهه ها شدند ، حتی دانش آموزان ۱۳ و ۱۴ ساله با عشقی که برای رفتن به جبهه داشتند با اعمال ترفندهای مختلف برای بیشتر نشان دادن سن خودشان جهت رفتن به جبهه ثبت نام می کردند و به اصطلاح با زور و فشار می خواستند به جبهه روند .

وی با گرامیداشت یاد شهیدان و به خصوص شهدای دانش آموز گفت : رهبری انقلاب و عشقی که مردم نسبت به امام داشتند و همچنین ایمان مردم از عواملی بود که ما توانستیم در مقابل دشمن در جنگ ایران و عراق ایستادگی کنیم و ماحصل آنچه در این ارتباط به دست آمده ، در دستان شما دانش آموزان است ، امنیتی که در حال حاضر در کشور برقرار است ، نتیجه خون شهدا و رشادت آنها است ، آنها کاری حسینی کردند و رفتند ، شما هستید که باید کاری زینبی انجام دهید با حفظ نمودن خود در مقابل تبلیغات دشمنان و همچنین حفظ دست آوردهای شهدا که این امر با حفظ ایمان و مطالعه و سعی در برطرف نمودن شبهاتی که شبکه های اجتماعی هر روز در اذهان شما وارد می نمایند ، صورت می گیرد.

سپس حجه الاسلام محمد رضا ابراهیمی در توصیه هایی به دانش آموزان گفت : تعهد انسان در شناخت علوم تعهدی است که به دین دارد ، به عبارتی ارزشمندی فراگیری علوم در تعهد به دین نمود پیدا می کند ، علم و دین لازم و ملزوم یگدیگر هستند ، لازم است که شما دانش آموزان نیز ارزش خود را دانسته ، به فراگیری قرآن و مسائل دینی مجهز شوید.

ابوالفضل دهقانی معاون آموزشی آموزش و پرورش شهرستان میبد نیز سخنانی در ارتباط با شروع سال تحصیلی و مباحث آموزشی مطرح نمود.

گفتنی است در حاشیه برگزاری این مراسم از آقایان حاجی طالب زارع و محسن زارع که در ساخت و ساز و تجهیز دبیرستان شرکت داشتند ، تقدیر به عمل آمد .

نماد سازی صحنه ای از جبهه با تصاویری از شهدای دانش آموز شهرستان میبد و ادوات جنگی به همت دانش آموزان و همراهی مدیر و کادر علمی دبیرستان در ورودی سالن مدرسه قابل توجه و ستایش بود.

لازم به ذکر است در پایان مراسم ، کتابچه های دعای عاشورا  که آنها را با روبان مشکی به مناسبت ایام محرم به شکل زیبایی آراسته بودند ، بین دانش آموزان با هدف انس گرفتن آنها با مکتب و سیره امام حسین (ع) توزیع شد.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :