آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

برگزاری مراسم جشن جوانه ها در دبیرستان فاطمیه مهرجرد

برگزاری مراسم جشن جوانه ها در دبیرستان فاطمیه مهرجرد


مراسم جشن جوانه ها در دبیرستان فاطمیه مهرجرد به مناسبت شروع سال تحصیلی و تقارن آن با هفته دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد ، در این مراسم که مسئولین آموزش و پرورش شهرستان میبد و سازمان تبلیغات اسلامی حضور داشتند ، دانش آموزان برنامه هایی چون شعر خوانی ، سرود و دکلمه را اجرا نموده و سپس دکتر اسلامی در سخنانی بیان کرد : شور و نشاطی که دانش آموزان با آغاز سال تحصیلی دارند ، بهار طبیعت که همراه با رویش برگ و شکوفه زدن درختان و آواز خوش پرندگان است ، را به یاد می آورد ، اما این بهاری که تداعی می شود از جنس بهار علم و دانش است و با هفته دفاع مقدس تقارن یافته است.

وی در ادامه افزود : در روز ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ دشمن به ما حمله کرد ، دشمنی که از لجاظ تاکتیکی ، استراتژیکی و توان نظامی از ما بسیار قویتر بود ، اما این به معنی ضعیف بودن ما نبود ، چون کشور ما تازه در انقلاب پیروز شده بود و ارتش و نیروی انتظامی ما به طور کامل استقرار نیافته بود .

اسلامی با اشاره به اینکه انقلاب ما برگرفته از مردم و ایمان و عشق بود ، عنوان نمود : به این دلیل همه بر خود وظیفه دانستند ، در دفاع از میهن وارد عمل شوند و به صورت خود جوش راهی جبهه ها شدند ، حتی دانش آموزان ۱۳ و ۱۴ ساله با عشقی که برای رفتن به جبهه داشتند با اعمال ترفندهای مختلف برای بیشتر نشان دادن سن خودشان جهت رفتن به جبهه ثبت نام می کردند و به اصطلاح با زور و فشار می خواستند به جبهه روند .

وی با گرامیداشت یاد شهیدان و به خصوص شهدای دانش آموز گفت : رهبری انقلاب و عشقی که مردم نسبت به امام داشتند و همچنین ایمان مردم از عواملی بود که ما توانستیم در مقابل دشمن در جنگ ایران و عراق ایستادگی کنیم و ماحصل آنچه در این ارتباط به دست آمده ، در دستان شما دانش آموزان است ، امنیتی که در حال حاضر در کشور برقرار است ، نتیجه خون شهدا و رشادت آنها است ، آنها کاری حسینی کردند و رفتند ، شما هستید که باید کاری زینبی انجام دهید با حفظ نمودن خود در مقابل تبلیغات دشمنان و همچنین حفظ دست آوردهای شهدا که این امر با حفظ ایمان و مطالعه و سعی در برطرف نمودن شبهاتی که شبکه های اجتماعی هر روز در اذهان شما وارد می نمایند ، صورت می گیرد.

سپس حجه الاسلام محمد رضا ابراهیمی در توصیه هایی به دانش آموزان گفت : تعهد انسان در شناخت علوم تعهدی است که به دین دارد ، به عبارتی ارزشمندی فراگیری علوم در تعهد به دین نمود پیدا می کند ، علم و دین لازم و ملزوم یگدیگر هستند ، لازم است که شما دانش آموزان نیز ارزش خود را دانسته ، به فراگیری قرآن و مسائل دینی مجهز شوید.

ابوالفضل دهقانی معاون آموزشی آموزش و پرورش شهرستان میبد نیز سخنانی در ارتباط با شروع سال تحصیلی و مباحث آموزشی مطرح نمود.

گفتنی است در حاشیه برگزاری این مراسم از آقایان حاجی طالب زارع و محسن زارع که در ساخت و ساز و تجهیز دبیرستان شرکت داشتند ، تقدیر به عمل آمد .

نماد سازی صحنه ای از جبهه با تصاویری از شهدای دانش آموز شهرستان میبد و ادوات جنگی به همت دانش آموزان و همراهی مدیر و کادر علمی دبیرستان در ورودی سالن مدرسه قابل توجه و ستایش بود.

لازم به ذکر است در پایان مراسم ، کتابچه های دعای عاشورا  که آنها را با روبان مشکی به مناسبت ایام محرم به شکل زیبایی آراسته بودند ، بین دانش آموزان با هدف انس گرفتن آنها با مکتب و سیره امام حسین (ع) توزیع شد.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :