نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

به مناسبت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی

برگزاری نمایشگاه مردم شناسی و صنایع دستی در محل کبوترخانه میبد


به مناسبت فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر دانش آموزان مدرسه یاسین میبد، نمایشگاه آداب‌ و رسوم و میراث گذشتگان خود را برپا کردند.
به مناسبت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی
به مناسبت فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر دانش آموزان مدرسه یاسین میبد، نمایشگاه آداب‌ و رسوم و میراث گذشتگان خود را برپا کردند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد به همت مسئولین دبستان پسرانه یاسین میبد و آموزش و پرورش و با همکاری اداره میراث فرهنگی ، فرمانداری ، شهرداری و سایر ارگانها و ادارات شهرستان میبد , نمایشگاهی در محل کبوترخانه فرمانداری به مناسبت فرارسیدن ایام الله دهه فجر برگزار گردید.

این مراسم با سخنرانی فرماندار و تنی چند از مسئولین آغاز و با بازدید از غرفه ها و محصولات صنایع دستی ادامه یافت.

زهره مهدیان رابط برگزارکننده نمایشگاه گفت: دانش آموزان از یک هفته قبل با کمک والدین خود در مجموعه کبوتر خانه اقدام به برگزاری این نمایشگاه کرده‌اند و در ۱۸ غرفه :

صنایع‌دستی، سفال، مطبخ، اتاق عروس، اتاق یلدا، نان محلی، بافت زنده زیلو و کار بافی، بافت سبد، را به نمایش گذاشته‌اند.

فرماندار میبد در این مراسم با گرامیداشت دهه فجر گفت: به حمدالله شهرستان میبد به‌عنوان شهر تاریخی و فرهنگی دارای ظرفیت‌های ارزشمند تاریخی است.

حسین فلاح افزود: وجود بناهای تاریخی و آداب و سنن و فرهنگ محلات مختلف میراث گران‌قدری است که از گذشتگان به ما رسیده است.

فلاح بابیان اینکه امروز ما برخلاف آمریکا که دروازه‌های خود را به روی ملل مختلف بسته است ما با مهمان‌پذیری و استقبال هرچه بیشتر از توریست و گردشگر به دنبال دوستی و ارتباط با جهان هستیم.

فرماندارمیبد با اشاره به اینکه ایران اسلامی در بسیاری از قلمروها ازجمله صنعت گردشگری، در دنیا سرآمداست گفت: ما باید با آشنا کردن نسل نوجوان و جوان خودمان با این ظرفیت‌ها، زمینه توسعه صنعت گردشگری را برای اقتصاد پاک و پایدار به روی کشور بازکنیم.

حسین فلاح افزود: امروز شهرستان میبد با تلاش و پی گیری‌های مسئولین و مشارکت‌های مردمی، در احیاء بناهای تاریخی، صنایع‌دستی و زیلو و سفال و سرامیک حرکت‌های ارزشمندی را انجام داده است که قطعاً در آینده صنعت گردشگری میبد مفید و مؤثر خواهد بود.

اجرای سینی برون عروسی توسط دانش آموزان، سخنرانی و پذیرایی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :