آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

تمدید محدودیت‌هایی کرونایی در استان یزد

تمدید محدودیت‌هایی کرونایی در استان یزد


جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا از تمدید محدودیت‌های کرونایی به مدت یک هفته دیگر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموش و پرورش استان یزد؛"علی اکبر عزیزی" در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد گفت: سیر ابتلا به کرونا در روز‌های اخیر به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی روند نزولی یافته و با تشکر از شهروندان خواستار ادامه این رعایت‌ها هستیم.

وی افزود: با این وجود به دلیل اینکه استان یزد همچنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، محدودیت‌های هفته گذشته تا هفتم اسفندماه ادامه خواهند یافت.

جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: نمایشگاه ها، رستوران ها، هتل‌ها و مراکز بوم گردی با ظرفیت ۳۰ درصد و رعایت دستورالعمل‌ها و سه دوز واکسن مجاز به فعالیت هستند.

عزیزی از نصب آی کیو کد و دریافت سه دوز واکسن به عنوان شرط فعالیت اصناف یاد کرد و اظهار داشت: همه مراسم‌های هنری، مذهبی و تجمعی هم با ظرفیت ۳۰ درصد و تزریق سه دوز واکسن برگزار می‌شود.

وی درباره چگونگی فعالیت مدارس و دانشگاه‌ها گفت: مدارس ابتدایی و استثنایی و همچنین دانشگاه‌ها تا یک هفته دیگر به صورت غیرحضوری فعالیت می‌کنند، مدارس متوسطه اول و دوم همانند هفته پیش به صورت حضوری دایر خواهند بود و هرگاه بیماری در مدرسه‌ای مشاهده شود، آموزش‌ها به صورت غیرحضوری ادامه می‌یابند.

عزیزی تأکید کرد که با توجه به اینکه برخی از مادران کارمند هستند، مهدکودک‌ها با یک چهارم ظرفیت فعالیت خواهند کرد.

جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا از تداوم طرح شهید سلیمانی خبر داد و خاطرنشان ساخت: همچنین به فرمانداران ابلاغ شده تا طرح نهضت واکسیناسیون گسترده به عنوان را با جدیت پیگیری کنند.

آدرس کوتاه :