نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جشن محو بی سوادی درمیبد

جشن محو بی سوادی درمیبد


جشن محو بی سوادی درمیبد

در این مراسم با شکوه آیت الله اعرافی با اشاره به استعداد ایرانیان درعلم و دانش گفت : ظرفیت متعالی ایرانیان باعث شد با آغوش باز اسلام را بپذیرند و فلسفه ،کلام و معارف اسلام را درک کنند.

امام جمعه میبد پیام انقلاب اسلامی را پیام تمدنی ، فراملی و بشری دانست و افزود : در این پیام که از متن اسلام برخاسته است ، معارف ناب و حقایق آسمانی همراه با شجاعت ، عقلانیت و بصیرت است که نسخه شفا بخش بشریت است و ایرانیان پیشگام در این حرکت بوده اند .

آیت الله اعرافی گفت : اگربه شاخص ها نگاهی بیافکنیم خواهیم دید که درعرصه های معنوی ودینی چقدربیش از کشورهای دیگر درخشیده ایم .

امام جمعه میبد در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به خطبه های نمازجمعه اخیرمقام معظم رهبری گفت : بیانات مقام عظمای ولایت درخطبه های اخیرنمازجمعه تهران برآمده از تاریخ بزرگ ، ایثار و مقاومت و سرآغاز فصل جدیدی بود .

آیت الله اعرافی در ادامه گفت : امروز ما در این جشن به پایان خط ناخوشایند بی سوادی می رسیم و خدا را سپاس می گوییم اما یادمان باشد که این جشن آغازی برای رشد علمی و فتح قله های دانش است و باید قدردان دانش آموز ، دانشجو و حوزه باشیم و آینده خوبی در انتظار ماست .

رحیمی نژاد مدیرکل آموزش و پرورش استان هم ایام دهه فجر و مولود رسول گرامی اسلام حضرت محمد صلوات الله علیه را تبریک گفت و افزود : جشن پایان بی سوادی بالای 97 درصدی سنین 10 تا 49 سالگی دراستان و شهرستانها موفقیت بزرگی است واین حرکت وتلاش مرهون زحمات مدیران ، معلمان و مربیان است که قابل تقدیر و ستایش است .

رحیمی نژاد گفت : شهرستان میبد با 99/33 درصد بعنوان رتبه اول دراستان رسما پایان بی سوادی را اعلام و این اتفاق مبارک را جشن می گیرد .

وی افزود : درسال 1355 درصد با سوادی درسطح استان 44 درصد و میبد 47 درصد بوده است که درسال 1390 این آمار در شهرستان میبد به 99/33 درصد رسیده است .

مدیرکل آموزش و پرورش گفت : این نکته پایان نیست و امروز با سوادی به خواندن و نوشتن خلاصه نمی شود وباید فرد به توانایی ، مهارت درتکنولوژی های روزکه لازمه تعالی بیشتراست مجهز شود .

رحیمی نژاد در ادامه با اشاره به موفقیت های دانش آموزان میبد درکسب رتبه های برتر در کنکور سراسری گفت : کنکور یکی ازشاخص هایی است که شهرستان میبد علاوه برتصاحب کرسی های مراکز دانشگاهی ، از لحاظ میانگین نمرات هم در استان سرآمد است .

وی نتیجه این همه موفقیت را همت وتلاش آموزش و پرورش ، معلمان و مربیان و برخورداری از امتیاز ویژه حضور آیت الله اعرافی امام جمعه فرزانه میبد در سیاست های راهبردی آموزش و پرورش میبد دانست و از آنان قدردانی کرد .

در این مراسم از تعدادی ازمعلمان و مربیان و افراد موفق درنهضت و سوادآموزی با اهداء لوح ،  تقدیر به عمل آمد .