نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه هم اندیشی اولیا مربیان و دانش آموزان دبیرستان استعدادهای درخشان میبد

جلسه هم اندیشی اولیا مربیان و دانش آموزان دبیرستان استعدادهای درخشان میبد


جلسه هم اندیشی اولیا مربیان و دانش آموزان دبیرستان استعدادهای درخشان میبد

اسعدی، رئیس آموزش و پرورش میبد: 30414470-1318084-85x85

در امر تعلیم و تربیت حد و مرزی بین شهرها وجود ندارد

در این مراسم اسعدی رئیس آموزش و پرورش میبد ضمن خیرمقدم به حضار در مورد نحوه شکل گیری دبیرستان‌های دخترانه و پسرانه استعدادهای درخشان گفت:

خوشبختانه بعد از گذشت یک سال تلاش‌ها به بار نشست. با همراهی‌هایی که با ریاست آموزش و پرورش اردکان داشتیم توانستیم مجوز دبیرستان استعدادهای درخشان پسرانه در میبد و دخترانه در اردکان را اخذ کنیم.

اسعدی در مورد نحوه انتخاب دبیرستان‌های استعدادهای درخشان پسرانه و دخترانه در میبد و اردکان گفت: انتخاب این دو دبیرستان براساس وجود دبیرستان نمونه مردمی‌دخترانه در میبد و پسرانه در اردکان بوده است.

در ادامه رئیس آموزش و پرورش میبد در خصوص عدم وجود مرز در امر تعلیم و تربیت افزود: من معتقدم حوزه تعلیم و تربیت، حوزه سیاسی نیست و هیچ گونه حد و مرزی و حائلی نه بین این دو شهر بلکه بین بقیه شهرها و استانها وجود ندارد. بنابراین از دانش آموزان می‌خواهم تا پایان دوره تحصیلشان در دبیرستان‌های نمونه و استعدادهای درخشان این مباحث محله گرایی و منطقه ایی را مطرح نکنند و هدفشان فقط علم آموزی و کسب جایگاه علمی‌در آینده باشد.

همچنین نوریان رئیس آموزش و پرورش اردکان در سفارشی به اولیای فرهنگی مدرسه گفت: همانطور که مستحضرید بزرگترین سرمایه هر خانواده، فرزندانشان هستند. پس مسئولیت ما در قبال خانواده‌ها در آموزش و پرورش و دانش آموزان خیلی سنگین است؛ به خصوص آقای اسعدی و تیم همراهشان در آموزش و پرورش شهرستان میبد و آقای خطیبی مدیریت دبیرستان استعدادهای درخشان میبد که رسالت سنگینی برعهده شان گذاشته شده است و خداوند توفیق بزرگی به این عزیزان داده که چنین دانش آموزانی در خدمتشان هستند و به نوبه ی آن در اردکان هم دختر خانم‌هایی که ما در خدمتشان هستیم.

نوریان در ادامه افزود: از اولیای مدرسه و خانواده دانش آموزان می‌خواهم تا ارتباط تنگاتنگی باهم داشته باشند. اگر اولیای مدرسه و خانواده‌ها با هم هماهنگ شوند، دانش آموازن پیشرفت قابل ملاحظه ای در تحصیلشان خواهند داشت. ولی اگر اختلاف نظر یا  اختلاف سلیقه وجود داشته باشد و یا پیش بیاید، کسانی که در این میان متضرر می‌شوند دانش آموزان هستند.

رئیس آموزش و پرورش اردکان در خصوص تلاش دانش آموزان دبیرستان شهید رحیمی‌فر میبد گفت: در مدارس خاص، دانش آموزان هم باید تلاش خاص بکنند هم از نظر اخلاقی، تربیتی و هم از بعد علمی‌باید خاص باشند. از این دبیرستان باید مصطفی احمدی روشن‌ها، همتی‌ها، احمدکاظمی‌ها و… بیرون بیایند و ان شاء ا… جوان‌هایی ولایتمدار و دوستدار نظام، درس خوان و فعال و در آینده سربازان امام زمان (عج) باشند.