نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دانش آموزان میبدی دربخش حفظ قرآن کریم گوی سبقت را ازسایر شهرستان ها ربودند

دانش آموزان میبدی دربخش حفظ قرآن کریم گوی سبقت را ازسایر شهرستان ها ربودند


دانش آموزان میبدی دربخش حفظ قرآن کریم گوی سبقت را ازسایر شهرستان ها ربودند
 در اين همايش نماينده ولي فقيه و امام جمعه يزد از مجموعه ي آموزش و پرورش براي فراهم آوردن زمينه ترويج قرآن و تربيت حافظان قرآن كه از مطالبات مقام معظم رهبري است تقدير و تشكر كرد و دانش آموزان را به انس و هم نشيني ، توجه به مفاهيم و عمل به قرآن سفارش كرد و خطاب به آنان افزود : مفهوم ، مرام و معناي قرآن را در دل و جان خود جاي دهید.
در ادامه استاندار یزد با تبریک میلاد پیامبر گرامی  اسلام و گرامی داشت ایام ا... دهه فجر افزود : ترویج قرآن و معارف  اسلام ناب محمدی  از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است که با پرچمداری بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران  ومقام معظم رهبری محقق شده است.

محمدرضا فلاح زاده نيز در اين همايش بر ضرورت فراهم كردن زمينه تحقق مطالبات مقام معظم رهبري مبني بر تربيت 10 ميليون حافظ قرآن كريم تأكيد كرد و اظهار اميدواري نمود با حضور و ورود تمامي دستگاهها و مراكز آموزشي قرآن در كنار آموزش و پرورش ، اين مهم محقق شود.

وی با اشاره به رتبه بندی شهرستان ها دراین مراسم تصریح نمودند:دانش آموزان میبدی دربخش حفظ قرآن کریم گوی سبقت را ازسایرشهرستان ها ربودند.

استاندار یزد نیزافزودند: شهرستان های دیگر ، باید راه و روش شهرستان میبد را صدر کار خود قرار داده و همه استان باید مثل میبد عمل کنند.

معاون پرورشي و فرهنگي آموزش و پرورش استان يزد نيز به نام نويسي 80 هزار نفر دانش آموز در نهضت حفظ قرآن اشاره کرد و اظهار داشت : از این تعداد 65 هزار نفر در امتحان پایانی شرکت کرده اند که 27 هزارنفراز آنان حائز نمره قبولی شده اند.

حميد رستگاري افزود : در راستاي اجراي نهضت ملي حفظ قرآن ، امسال 24 نفر از دانش آموزان استان حافظ كل ، 5 نفر 20 جزء ، 56 نفر 10 جزء ، 4348 نفر 1 جزء و 22 هزار نفر نيم جزء از قرآن كريم را حفظ كرده اند.

اضافه مي نمايد در اين همايش علاوه بر تجليل از حافظان نهضت ملي حفظ قرآن و يكصد نفر از برگزيدگان كشوري مسابقات فرهنگي و هنري ، از شهرستان هاي برتر در فعاليت ها و برنامه هاي پرورشي و فرهنگي نيز تجليل به عمل آمد .

گفتني است در اين همايش مدير كل آموزش و پرورش استان ، معاونين اداره كل ، رؤسا و معاونين پرورشي آموزش و پرورش مناطق 16 گانه استان ، كارشناسان حوزه پرورشي ، مديران و مربيان مدارس برتر استان در حوزه پرورشي و فرهنگي نيز حضور داشتند.

یادآوری می نماید در این مراسم از بین 85 نفر برگزیده حافظ قرآن کریم ، 45 نفر ازآنها دانش آموزان میبدی بودند.