آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

درخشش دانش آموزان میبدی در جشنواره "من فناوری هسته ایی هستم"

درخشش دانش آموزان میبدی در جشنواره "من فناوری هسته ایی هستم"


اولین جشنواره ملی «من فناوری هسته‌ای هستم» ویژه دانش‌آموزان، فرهنگیان، معلمان و دبیران که درشهریورماه با همکاری سازمان انرژی هسته‌ای؛ اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش؛ صداوسیما و سایر نهادها و سازمان‌ها، ویژه دانش‌آموزان، فرهنگیان، معلمان و دبیران در تمام مقاطع تحصیلی برگزار شد دانش آموزان میبدی خوش درخشیدند .

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرور شهرستان میبد، فرماندار میبد در جلسه تجلیل از افتخار آفرینان جشنواره "من فناوری هسته ایی هستم" با تبریک این افتخار آفرینی به دانش آموزان میبدی گفت :شما دانش آموزان آینده سازان این کشور هستید.

حسین فلاح افزود: ما مسئولین وظیفه داریم علاوه بر حمایت از فعالیت های علمی شما درافق بلند مدت هم با ایجاد زیرساخت های علمی قوی همه شما را درکشور بعنوان نخبه گان و فرهیختگان علمی نگه داریم .

فلاح گفت :درمقابل شما دانش آموزان که پس از طی فرایند تحصیل به افراد فرزانه ودانشمند و متخصص تبدیل خواهید شد ،هیچ وقت نباید کشور خود را فراموش و از آن غافل شوید .

فرماندار میبد تصریح کرد:عزت و عظمت کشور به نیروهای انسانی دانشمند و متخصص درهمه ابعاد بستگی دارد بنابراین برای حفظ عزت وسربلندی باید با ادامه تحصیل درتراز انقلاب اسلامی همه شما دانش آموزان بکوشید .

حبیب سقاچی دبیر فیزیک شهرستان میبد با بیان اینکه این جشنواره درچهارمحور نقاشی ،مقاله علمی،روزنامه دیواری و ویدئو برگزار شد گفت: حوزه مقاله پژوهشی درهفت موضوع برق ،کشاورزی ،پزشکی ،فناوری و صنعت و ایمنی هسته ایی و تاریخچه فناوری هسته ایی و زندگی نامه دانشمندان هسته ایی بود گفت :این جشنواره درچهارمحور نقاشی ،مقاله علمی،روزنامه دیواری و ویدئو برگزار شد که دانش آموزان ما در حوزه مقاله نویسی و پژوهشی که بحث علمی و آینده نگری هم در آن وجود داشت شرکت کردند .

سقاچی افزود : دراین جشنواره 34 نفر از دانش آموزان شهرستان میبد در یازده گروه  شرکت داشتند از دانش آموزان مقاله هایشان مورد پذیرش هیئت داوران قرارگرفت و از این یازده گروه تمامی دانش آموزان جزء صدنفر برتر کشوری قرارگرفتند.

وی با بیان اینکه یکی از گروه های ما هم رتبه دوم و گروه دیگر رتبه چهارم را کسب کردند افزود:درحوزه نقاشی هم یک اثر فرستادیم که خوشبختانه همان اثر رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داد.

سقاچی گفت: درمجموع شهرستان میبد با توجه به تعداد بالای آثار و کیفیت کار توانست رتبه اول شهرستان های کشور را به دست بیاورد .

دبیرفیزیک شهرستان میبد خاطرنشان کرد :مقاله پژوهشی درهفت موضوع برق ،کشاورزی ،پزشکی ،فناوری و صنعت و ایمنی هسته ایی و تاریخچه فناوری هسته ایی و زندگی نامه دانشمندان هسته ایی بود که ما درسه حوزه اول پزشکی،برق و کشاورزی هسته ایی کار کردیم .

سقاچی گفت :با توجه به اهمیت این موضوعات و آینده ایی که دارد ترجیح دادیم که دانش آموزان دراین حوزه ها کارکنند که علاوه بر یادگیری چگونگی مقاله نوشتن و پژوهش ،پیش زمینه ایی هم در پژوهش های آینده شان دراین آیتم ها داشته باشند.

خاطرنشان می گردد درنشستی که با فرماندار میبد و مدیرآموزش و پرورش برگزار شد، این دانش آموزان مورد تجلیل قرارگرفتند .

 

آدرس کوتاه :