نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دیدار مدیران و کارکنان ستادی اداره آموزش وپرورش شهرستان با امام جمعه میبد

دیدار مدیران و کارکنان ستادی اداره آموزش وپرورش شهرستان با امام جمعه میبد


دیدار مدیران و کارکنان ستادی اداره آموزش وپرورش شهرستان با امام جمعه میبد

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان میبد، در آستانه بازگشایی مدارس مدیر، معاونین و کارکنان ستادی آموزش وپرورش و مدیران مدارس با آیت ا.. اعرافی امام جمعه محترم شهرستان میبد دیدار نمودند.

درابتدای این جلسه رئیس آموزش و پرورش با بیان اینکه قبولی کنکور امسال 97.8 درصد بوده است از کلیه دبیران  و مسئولانی که باعث چنین افتخاری شده اند تقدیر وتشکر نمود.

اسعدی افتخارات برتر آموزش و پرورش میبد را چنین بر شمرد:

 • رتبه اول شورای آموزش و پرورش در استان
 • رتبه اول شرکت تعاون فرهنگیان و دریافت لوح تقدیر از دست وزیر محترم در هفته گذشته
 • رتبه اول در پرسش مهر و حافظین قرآن

وی افزود: برای آنکه در اجرای طرح 3-3-6 به مشکلی خاص برنخوریم برای تامین کلاس ها در برخی مناطق از راهنمایی های همجوار استفاده نموده ایم.

رییس اداره آموزش وپرورش میبد، تاسیس و آغاز بکار مدرسه استعدادهای درخشان در منطقه بفروئیه از ابتدای سال تحصیلی جدید را از دیگر کارهای آموزش و پرورش برشمرد.

در ادامه این دیدار آقای زارع به نمایندگی از مدیران مقطع ابتدایی به ایراد سخنانی کوتاه پرداخت.

فرماندار میبد نیز در این جلسه گفت: با توجه به اینکه ما درجامعه ای هستیم که مورد هجمه های زیاد می باشد، لازمه موفقیت شما در امر آموزش وپرورش تقویت ارتباط میان اولیاء و مربیان می باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه میبد امروز به دلیل صنعتی شدن و ورود اقوام غیر بومی دیگر مانند میبد سنتی دیروز نیست و به غیر ازماهواره ها وسایت های گوناگون، فرهنگهای غیر بومی نیز بر فرزندان و دانش آموزان تاثیر گذار خواهد بود گفت:  راه حل فائق آمدن براین مشکل توکل برخدا، استفاده از بیانات امام جمعه محترم، ارتباط دائمی بین اولیاء ومربیان، مستمر شدن برنامه های فرهنگی و استفاده از شیوه های جدید آموزشی است.

 در پایان این دیدار آیت الله اعرافی به بیان نکاتی پیرامون آموزش و پرورش پرداخت.

وی در ابتدا از همه ی مدیران و مربیان و معلمان که نقش مهمی در پیشبرد فرهنگ دارند تقدیر و تشکر نمود و در ادامه با بیان اینکه یکی از مهمترین ارگانها در حرکت و آینده ی کشور آموزش و پرورش می باشد و بخش ستادی آن راهبردی ودارای جایگاه ویژه و حساس می باشد، تیم آموزش و پرورش امروز را تیمی هماهنگ و خوب دانسته و از آنها خواست با توجه به این مهم ظرفیت های جدید را شناسایی و از آن استفاده نمایند.

امام جمعه میبد حرکت فرا برنامه ای را در این اداره مهم تلقی نموده و با بیان اینکه منظور از فرا برنامه ای قانون شکنی نیست بلکه از طریق استفاده از استعدادهای موجود باید این اداره پیشرفت نماید.

وی در ادامه اقتضائات برنامه ریزی آموزش و پرورش را چنین برشمرد:

 1. فرد برنامه ریزخود باید اهل مطالعه باشد و از مقالات و منابع و طرح ها استفاده نماید.
 2. جریان فرهنگی و فکری مورد نظارت و اشراف مستمر قرار گیرد واز این مهم نباید غفلت ورزید.
 3. باید توجه به انگیزه و باور به ارزش کار وتکامل باشد و جمع آموزش و پرورش باید نظامی انگیزشی باشد وقلب تپنده ونماد مظهر این مهم ستاد است.
 4. عدالت آموزشی باید اجرا گردد که این نکته ازنقاط قوت آموزش و پرورش میبد می باشد زیرا در شهر ما به دلیل آنکه همه ی مدارس ما فقیر وغنی در یک عدالت آموزش قرار دارند ،آموزشگاههای زیادی نتوانسته اند رشد کنند.
 5.  توجه به قوی تر شدن شورای آموزش و پرورش
 6. ثبات مدیریتی نظام آموزشی
 7. توجه به حوزه فعالیت های تربیتی
 8. توجه به هنر وادبیات در مقوله های سالم و با روح ایمانی و فرهنگی
 9. توجه به افزایش خدمات الکترونیک
 10. توجه به بخش نرم افزاری  و تجهیز و هوشمند سازی امکانات آموزشی در کنار ساخت و ساز مدارس
 11. توجه به ارتقاء مدیران و معلمان در همه ی ابعاد
 12. توجه به مباحث آموزشی و جلوگیری از اینکه سطح آموزش دچار ضعف گردد.
 13. توجه به سواد آموزی
 14. توجه به سلامت اداری در این سازمان
 15. توجه به شبکه تبلیغی با روحانیون و طلبه ها و دوستانی که از شهر قم حضور می یابند.
 16. توجه به مبحث نخبگان و اینکه ضمن رعایت عدالت آموزش باید قله ها را نگاه کرد و نگاه ما نباید فقط به میبد باشد بلکه نگاه ما باید جهانی باشد زیرا آینده ما آینده ی بین المللی اسلامی است.
 17. هدایت افراد نخبه و مستعد به سمت حوزه و یا مدرسه معارف و در این امر عدد مهم نیست بلکه افرادی که قوی و بزرگ هستند باید حمایت و هدایت گردند.زیرا حوزه ها اساس فکری ما هستند و این حرکت می تواند افراد ی مثل شیخ عبدالکریم حائری را پرورش دهد.
 18. توجه به مبحث نماز و نمازخانه و مباحث قرآنی