آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

راهپیمایی باشکوه یوم الله 13آبان در میبد

راهپیمایی باشکوه یوم الله 13آبان در میبد


به مناسبت یوم الله سیزده آبان روز دانش آموز و روز مبارزه با استکبار جهانی دانش آموزان شهرستان میبد با حضور پرشور و گسترده در مراسم راهپیمایی 13 آبان شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد، این مراسم که از مدارس سطح شهر آغاز شد و در جایگاه مقابل اداره آموزش و پرورش میبد به تجمع رسید دانش آموزان با شعارهای کوبنده و انقلابی موضع خود را در مقابل استکبار به ویژه آمریکا و اسرائیل مشخص و بیزاری خود را از این کشورها اعلام نمودند و با حمایت قاطع خود از نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبری انقلاب و دولت تدبیر و امید و سپاه مقتدر پاسداران مشت محکمی به دهان یاوه گویان جهان زدند.

سخنران این مراسم حجت الاسلام و المسلمین زارع نماینده ولی فقیه در نیروی انتظامی بودند و از حضور حداکثری دانش آموزان و مسوولین شهرستان تقدیر و تشکر نمود.

ایشان روحيه استكبار ستيزي ،تجاوز و تعدي گري را جز ذات آمريكاييان دانست.

حجت الاسلام عليرضا زارع  در راهپيمايي 13 آبان گفت :روحيه استكبار ستيزي ،تجاوز و تعدي گري  جز ذات آمريكاييان است واين صفت براي آنان ملكه شده است وهرگز از آنان جدا نمي شود واين صفات از گذشته تا به امروز تغييري نكرده است . 13آبان ياد آور دستگيري امام وتبعيد به تركيه ،كشتار دانش آموزان در اعتراض به سياستهاي رژيم ستم شاهي،تسخير لانه جاسوسي آمريكا رد سال 58 به دست جوانان پيرو خط امام است .

وي در ادامه به دستگيري امام (ره) وتبعيد ايشان به تركيه اشاره كرد وگفت : آمريكا ييان ومستشاران نظامي آمريكايي كه در ايران حضور داشتند توسط دولت وقت لايحه اي به نام لايحه كاپيتولاسيون تصويب كردند كه محتواي اين لايحه مبني  عدم دخالت دادگاه ايران در برابر جرم وجنايت آمرييكايان بود . امام (ره) وقتي متوجه شدند در 4آبان 43 هم سخنراني كردند وهم بيانيه دادند در سخنراني خود امام آيه «انا لله وانا اليه راجعون» را خواند وفرمود : استقلال ما را فروختند و عزت ماراپاي كوب كردند  وعظمت ايران از بين رفت  چرا كه قانوني را به مجلس بردند كه تمام مستشاران آمريكا يي به هرجرم جنايتي كه دست بزنند در امان هستند  وامام در بيانيه خود در اين رابطه بيان داشتند : خدا براي سلطه كافران بر مومنان هيچ راهي قرار نداده است ودر پي اين اعتراض امام (ره) را دستگير وبه تركيه تبعيد كردند .

مسئول عقيدتي وسياسي نيروي انتظامي با بيان اينكه سلطه ناپذيري يكي از ارزشهاي اسلامي مسلمانان است ومسلمانان هيچ گاه سلطه را نمي پذيرند گفت : امام خامنه اي در سخنراني روز گذشته در جمع دانشجويان ودانش آموزان فرمودند آمريكاي امروز هيچ گونه تغييري با آمريكاي گذشته نكرده است وروحيه تعدي گري وتجاوز گري آن همچنان باقي است .

زارع در ادامه با اشاره به اينكه همگان بايد از امام ورهبري حمايت كنند تا آسيبي نبينيم تصريح كرد : تسخير لانه جاسوسي آمريكا توسط جوانان موجب شكست ابهت آمريكا شد امروز هم اگر به جوانان بها وميدان داده شود همچون گذشته حماسه آفريني خواهند كرد .

وي با اشاره به اينكه نجات وسعادت ما در گرو اطاعت از رهبري است گفت :آنچه در بين سه واقعه مهم 13 آبان مشترك است حفظ استكبار ستيزي است وامروزه تنها مقامي كه در مقابل آمريكا حرف ميزند وايستادگي مي كند وترسي در وجودشان راه ندارد مقام معظم رهبري است .

 

قرائت قطع نامه راهپیمایی و به آتش کشیدن پرچم های استکبار جهانی آمریکا و اسرائیل برنامه های پایانی این مراسم بود.

 

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :